۱۱ زورخانه لرستان در سامانه زورخانه های کشور به ثبت رسیده است

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان گفت : استان دارای ۱۱زورخانه ثبت شده درسامانه ثبت ورزشکاران، مربیان، مرشدان و زورخانه های کشور است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، سید علی کریمی  با اشاره به پیشینه و سابقه ورزش باستانی وزورخانه ایی گفت : ورزش باستانی در کل کشور جایگاه ومنزلت خاص را نسبت به سایرورزش ها دارد وباتوجه به افتخاراتی که نام آوران این ورزش به دست آورده اند مایه مباهات و افتخار ما در استان است به طوریکه در لرستان شهدای بزرگی در ورزش پهلوانی داشته ایم.
او با تقدیراز زحمات چهارساله رییس قبلی هیئت زروخانه ایی استان ،افزود: چنگیزیان در دوره چهارساله خود تلاش های خوب و فراوانی داشت وجناب نظری نیز در ایام سرپرستی یک رویکردخوب وعلمی داشتند.
خلاء و حلقه مفقوده ورزش کشور را علمی بودن آن است
کریمی خلاء و حلقه مفقوده ورزش کشور را علمی بودن آن دانست وتصریح کرد: با اینکه ورزش پهلوانی یک رشته ورزشی سنتی است ولی سیاست های کلانی درسطح فدراسیون بامدیریت جناب دکترجوهری به وجود آمد که در راستای این سیاست ها یک برنامه علمی دراین ورزش پایه ریزی وبه تبع آن در شهرستان ها وهییت های ورزشی نیز به درستی اجراشد.
مدیرکل ورزش وجوانان لرستان اضافه کرد: ورزش باستانی درلرستان ظرفیت های بسیارخوبی دارد که اعتقادداریم اگر این سیاست های مد نظر فدراسیون دراین استان به درستی اجرا شود می تواندلرستان را به یکی از پایگاه های مهم قهرمانی دراین رشته تبدیل کند.
46
کد خبر 1330674

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =