ترخیص دانش‌آموزان مصرف کننده کیک‌های مشکوک / قرص موجود هیوسین است

رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی گفت: دانش‌آموزانی که با علامت تهوع و شکم درد به بیمارستان طالقانی ارومیه مراجعه کرده بودند، بعد از چند ساعت تحت نظر و انجام مراقبتها و آزمایشات پزشکی با حال عمومی خوب مرخص شدند .

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، جواد آقازاده در مورد آخرین وضعیت وجود کیک‌های مشکوک در استان و اخبار مربوط به مسمومیت چند دانش‌آموز ارومیه‌ای گفت: صبح امروز ۱۸ دانش‌آموز توسط مدرسه و خانواده‌های آنان بدلیل احتمال مسمومیت آنها، توسط اورژانس به بیمارستان طالقانی منتقل شدند که همه آنها بعد از انجام آزمایش‌های لازم و درمان ترخیص شدند.
وی ادامه داد: علائمی که در یکی از این دانش‌آموزان دیده شد، دل‌پیچه و دل‌درد و شکم‌درد بود که پزشک متخصص بدلیل شیوع آنفلوآنزا در جامعه و این اتفاق به عنوان یکی از نشانه‌های بیماری است، وی را بستری و بعد از برطرف شدن درد و بهبود حال این دانش‌آموز و سایرین، اقدام به ترخیص آنها کرد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان‌غربی اضافه کرد: بررسی‌های صورت گرفته نشان داده است که قرص موجود "هیوسین" بوده و تنها در یکی از کیک‌ها وجود داشته است، با این حال همانند سایر نقاط کشور کیک‌های مشکوک تنها ۳ قرص هیوسین، آستامینوفن و ایبوپروفن به آنها اضافه شده که با بررسی معاونت غذا و دارو این مورد در خط تولید رخ نداده است.
آقازاده با اشاره به اینکه این موضوع در سه شهرستان اشنویه، سردشت و پیرانشهر مشاهده شده است افزود: با توجه به قدرتمندی صنعت تولید موادغذایی کشورمان و صادرات محصولات مختلف به کشورهای خارجی و همچنین جنگ اقتصادی با کشورمان، این اتفاقات با برنامه‌ریزی قبلی بوده و به دنبال تشویش اذهان عمومی صورت گرفته است تا مردم داخل و مصرف‌کنندگان خارجی نسبت به تولیدات داخلی بدبین شوند.
وی ادامه داد: تا این لحظه مورد مشکوک یا انبار مشکوکی از کیک‌های مشکوک در استان ما وجود ندارد با این حال به بررسی‌های خود ادامه می‌دهیم ضمن اینکه نیروی انتظامی نیز پیگیر این موضوع است.

46

کد خبر 1331155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =