برگزاری کارگاه آموزش همگانی کوه پیمایی به مناسبت روزجهانی کوهستان در خرم آباد

کارگاه آموزش همگانی کوه پیمایی به مناسبت روز جهانی کوهستان، با همکاری هیئت کوهنوردی و اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان،در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، کارگاه آموزش همگانی کوه پیمایی به مناسبت روز جهانی کوهستان، با همکاری هیئت کوهنوردی و اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان و حضور جمعی از کوه نوردان و همیاران طبیعت استان برای آشنایی بیشتر با اصول کوه نوردی و افزایش مهارت کوه نوردان و همچنین اصول حفاظت از محیط زیست کوهستان در محل سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور اساتید مجرب استانی برگزار شد، شرکت کنندگان با مباحث گام برداری در کوه و طبیعت، خطرات ناشی از عدم آموزش و صعودهای انفرادی و رعایت مسائل زیست محیطی طبق دروس رسمی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی آشنا شدند.

محیط زیست بستر توسعه و حیات و سرمایه مشترک نسل امروز

رامین رحمتی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دلفان و  مسئول کمیته حفاظت از کوهستان هیئت کوهنوردی در این کارگاه گفت: محیط زیست بستر توسعه و حیات و سرمایه مشترک نسل امروز و نسل های آینده است که همه ما باید در قبال این سرمایه مشترک احساس مسئولیت نماییم و در حفظ آن کوشا باشیم و مواظب باشیم که خارج از ظرفیت برد در این مناطق تردد نکنیم.  

وی در ادامه به منظور آشنایی بیشتر کوهنوردان و طبیعت گردان با مباحث زیست محیطی، آموزش های تخصصی زیست محیطی مانند آشنایی با مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست و ضوابط ورود به این مناطق، عدم رهاسازی پسماند در کوهستان، حفظ پوشش گیاهی، ظرفیت تفرجی مناطق را به شرکت کنندگان ارائه نمودند.

46

کد خبر 1331241

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =