۰ نفر
۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۹
استاندار مرکزی:سند آب استان تصویب شد

آقازاده از تصویب سند آب استان بعد از فراز ونشیبی طولانی وتایید آن توسط کشاورزان وجهاد کشاورزی خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین استان مرکزی، استاندار مرکزی در شورای حفاظت از منابع آبی استان که با حضور جمعی از مسولین استانی برگزارشد، در خصوص بارندگی امسال تصریح کرد: روند بارندگی ها در استان رو به بهتر شدن است و، امسال تا پایان آذر ماه باتوجه به جبهه هوایی که در پیش رو داریم حدود ۱۰۰mm بارندگی داریم که در مقایسه با پارسال که ۱۴۰mm به بالا بود یک مقدار کمتر است ولی در مقایسه با متوسط میانگین حدود ۳۰درصد افزایش داشته ایم.

وی با اعلام اینکه باید تمام ظرفیت استان را برای ذخیره نزولات آسمانی به کار بگیریم، بیان کرد:
ممکن است دربرخی مقاطع هم بارندگی شدیدی داشته باشیم که باید برای مقابله با اوهم آمادگی داشته باشیم.

آقازاده در خصوص تصویب سند آب استان اظهار کرد:بعد از یک فراز ونشیب در استان این سند تصویب شد وهمه ی کسانی که نسبت به این موضوع نظری داشته اند از جمله جهاد کشاوزی وکشاورزان آنها هم نسبت به محاسبه ای که انجام شد قبول کردند وبه تصویب رسید.

استاندار مرکزی با اعلام اینکه بستن هر چاهی مشکلات امنیتی واجتماعی دارد، تاکید کرد:باید بدانیم این ذخیره میلیون ها سال این کشور است وباید به نسل های بعدی هم توجه کنیم.

اقازاده با اشاره اینکه شورای تأمین با تدبیر لازم باید چاه های غیر مجاز را مسدود کند خاطر نشان کرد: حتی با استفاده از قوه قهریه والبته با رعایت مسائل قانونی باید این چاه ها مسدود شوند ودر راس فرمانداران با شدت وقاطعیت برای هر نوع  چاه غیر مجاز برنامه ای داشته باشند که بتوانیم بابرنامه از همین ذخیره محدود استفاده درستی داشته باشیم.

آقازاده در خصوص چاه های غیر مجاز شازند، به فرماندارشازند تاکید کرد : از ۶۴مورد چاه غیر مجاز تنها یک‌مورد را پر کرده اید که این یعنی ۱/۶۰کار وباید تا پایان امسال حداقل ۳۰مورد از چاه ها را مسدود کنیدو این آخرین فرصت است.

استاندار مرکزی در رابطه با چاه های غیر مجاز ساوه، به فرماندار این شهر گفت: ساوه ۵۲مورد حلقه چاه غیر مجاز داشته است که کمتر از ۲۰درصد از تعهداتتان را انجام داده اید وبه اینکه سد ساوه پر است نباید مغرور شوید تا پایان آذر ۵حلقه وتا پایان سال حداقل ۲۰حلقه را باید پر کنید.

مدیر کل آب منطقه ای استان مرکزی نیز در این نشست از اجرای پویش " الف _ب_ایران " در استان با حضور وزیر نیرو خبر داد و افزود: برنامه پویش الف _ب_ایران توسط وزیر نیرو در سطح کشور در حال اجراست، این برنامه به این شکل است که هر هفته دریک استان  پروژه های آب وبرق افتتاح یا کلنگ زنی می شود واین  پویش با همکاری مردم در حال اجراست.

عزت الله آمره ای در رابطه با اجرای این طرح در استان بیان کرد: به زودی با حضور وزیر نیرو در استان مرکزی این برنامه اجرا می شود وپروژه های آب وبرق افتتاح خواهند شد.

46

کد خبر 1332084

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =