تایید ۹۱/۵ درصد از داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس در آذربایجان‌غربی

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی با اشاره به اتمام بررسی صلاحیت داوطلبین یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۱/۵ داوطلبان ثبت‌نام کننده در استان تایید صلاحیت شدند.

به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، علی مصطفوی در تشریح این خبر گفت: در این بررسی ها از مراجع چهارگانه وزارت اطلاعات، سازمان ثبت احوال، دادستانی کل و اداره تشخیص هویت و پلیس بین الملل نیروی انتظامی استعلام گردید و از مجموع ۵۳۱ نفر ثبت‌نامی، ۱۸ نفر پیش از اعلام نتایج بررسی صلاحیت ها انصراف دادند و از مجموع ۵۱۳ نفر نامزد باقیمانده صلاحیت ۴۶۹ نفر تایید قرار گرفت و صلاحیت ۴۴ نفر نیز مورد تایید قرار نگرفت.

مصطفوی با بیان اینکه صلاحیت ۹۱/۵ درصد از ثبت نام شدگان تایید شدند، افزود: به نسبت دوره قبل شاهد کاهش ۲/۵درصدی در تعداد افرادی هستیم که صلاحیت شان مورد تایید قرار نگرفته است.

رئیس ستاد انتخابات آذربایجان‌غربی گفت: مراتب تاییدشدگان به هیات نظارت استان و تایید نشدگان نیز از طریق فرمانداری های حوزه های انتخابیه به داوطلبین ابلاغ شد.

علی مصطفوی ادامه داد: افرادی که مورد تایید قرار نگرفته اند در صورت اعتراض می توانند از تاریخ ۲۸ آذرماه به مدت ۴ روز شکایت خود را به هیات نظارت استان واقع در ارومیه، خیابان کاشانی، روبروی بیمارستان شهید مطهری تسلیم نمایند.

این مقام مسئول تصریح کرد: هیات نظارت استان نیز بر اساس ماده ۵۲ قانون و تبصره های ذیل آن از تاریخ ۲ تا ۲۱ دی ماه بمدت ۲۰ روز فرصت دارد تا بررسی های لازم پیرامون شکایت داوطلبان تایید نشده و نیز افراد تایید شده را به فرمانداری های مراکز حوزه انتخابیه اعلام نماید.

46

کد خبر 1332626

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =