پادشاه عربستان، ماهاتیر محمد را تهدید کرد

مهر نوشت: یک حساب کاربری عربی از فشار پادشاه عربستان بر نخست وزیر مالزی برای عدم برگزاری نشست کوالالامپور خبر داد.

 حساب کاربری العهد الجدید در توئیتر فاش کرد که ملک سلمان پادشاه عربستان در خصوص عدم برگزاری نشست کوالالامپور به ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی فشار آورده است.

این حساب کاربری به خشم سران سعودی نسبت به برگزاری نشست کشورهای اسلامی در کوالالامپور اشاره کرد.

حساب کاربری «العهد الجدید» لبنان افزود: چرا و چگونه سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی به ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی فشار آورد تا برگزاری نشست کشورهای اسلامی را در کوالالامپور لغو کند و در تماس تلفنی بین پادشاه سعودی با نخست وزیر مالزی چه چیزهایی گذشت؟ نشست کشورهای اسلامی در مالزی با وجود نوپا بودن آن بن سلمان ولیعهد سعودی را به شدت آزرده خاطر کرد و او به شیوه‌های مختلف کوشید آن را به شکست بکشاند و مصرّانه از پدرش یعنی پادشاه سعودی خواست با ماهاتیر محمد نخست وزیر مالزی تلفنی گفتگو کند و او را تحت فشار قرار دهد و اگر زیر بار نرفت او را تهدید کند. تماس تلفنی بین پادشاه سعودی و نخست وزیر مالزی برقرار شد، اما ماهاتیر محمد زیر بار فشارهای سعودی نرفت و پادشاه عربستان در جواب او گفت: اگر این نشست را لغو نکنی تو را در فهرست تروریست قرار می‌دهیم.

در ابتدای تماس تلفنی بین پادشاه سعودی و ماهاتیر محمد قبل از اینکه بحث‌ آن‌ها شدت بگیرد، ماهاتیر محمد به پادشاه سعودی اطمینان داد که این نشست از نقش آفرینی عربستان پا را فراتر نخواهد گذاشت، اما پادشاه سعودی با برگزاری هرگونه نشست سران خارج از چتر سازمان همکاری اسلامی مخالفت کرد. نخست وزیر مالزی هم با درخواست پادشاه سعودی مخالفت کرد و بر این موضوع اصرار و پافشاری کرد که این نشست زیر چتر مالزی باشد.

23311
کد خبر 1333196

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 11
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  10
  باید دم سعودیها چیده بشه. پاشون رو خیلی فراتر از حدشون گذاشتند. باید بین قبله گاه مسلمانان و حاکمان ظالم و بی دین عربستان تفاوت قائل شد. کشورهای مستقلی همچون ایران و ترکیه و مالزی باید پیشگام شوند.
  • IR ۰۹:۱۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
   0
   عربستان وهابی پاکدامن!!!!! عربستان یعنی داعش و داعش نیز یعنی عربستان کشتار سوریه و عراق و خاشوقچی یادتون نره این پاکدامنی
 • IR ۱۶:۵۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  4
  چه معنی داره وقتی سرور سروران، پاکدل پاکدامنان، مومن مومنان،خردخردمندان،و.... عربستان هست کسی دیگه بیاد کنفرانس اسلامی ازخودش برگزارکنه،مگه داریم
  • محمد IR ۰۷:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۰۱
   0
   خودت هم فهمیدی چی نوشتی دادش
 • h US ۱۸:۱۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  8
  اگر این متن صحیح باشد نشانگر آن است که سعودی ها بانی و عامل همه ی بحرانهای جهانی هستند و دنیا باید طومارشان را در هم بپیچد .‌
 • نواب IR ۲۲:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۹
  8
  شکاف و بهم خوردن وحدت رهبری کشورهای عربی اسلامی بیشتر و روشن تر شده است. اتفاقات تازه ای در راه است.
 • IR ۰۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  7
  چتر عربستان سوراخ بود کشوری برای جنگ با یمن سرباز اجاره کنه چه خطری برای ما داره یک بار برای همیشه خفه اش کنید
 • IR ۰۹:۰۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  1
  همه روشنفکران دنیا آگاهندکه حکام عربستان مستبد وجاه طلب بوده وجنایتهای اسرائیل وآمریکا رادرمنطقه پوشش داده ودرقتل عام مسلمانان فلسطین ولبنان وسوریه وعراق ویمن نقش بسزایی دارد وبنیانگذار داعش وطالبان وحشی مباشدوجایگاهش دردنیا بواسطه دلارهای نفتی نی باشد.
 • IR ۱۰:۴۷ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  2
  الان عربستان زنگ میزنه به باباش یعنی آمریکا میگه این پسره مالزی رو تنبیه کن
 • IR ۱۲:۱۸ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  0
  عربستان اول سرمایه اش که نفت است نقطه زن می شودبعداراموالشان نوبت جانشان است که نقطه زن شوندبگذاریدخنگ هافعلادرجاده اصلی نباشند!!!
 • Mohammad ali IR ۱۲:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۳۰
  0
  این سعودی و خصوصا بن سلمان که پابرهنه های یمنی با چند فروند پهپاد نصف صادرات نشون رو قطع کردن باز هم از رو نمیرن و برای هر کس شاخ و شانه میکشن فکر کنم باید چند چشم پزشک مجرب به عربستان اعزام کنیم تا دید این کر و کور ها رو بازتر کنند شاید افاقه کنه