موضوع مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی دغدغه اول مسئولان باشد

استاندار کردستان با اشاره به اینکه موضوع مواد مخدر و آسیب‌های اجتماعی باید همواره دغدغه اول و مهم مسوولان باشد، گفت: راهکارهایی باید برای کمک و حمایت از افراد گرفتار به این بلای خانمانسوز مطرح شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، بهمن مرادنیا در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان، اظهار داشت: در بحث مبارزه با معضل اعتیاد باید جدیت و حساسیت داشته باشیم و فراموش نکنیم که ما مسئولیم و مسؤولیت افرادی که در این جامعه زندگی می کنند با ماست.

وی از دستگاهای عضو این شورا خواست ارتباط با یکدیگر را افزایش دهند و در جلسات به ارائه عملکرد اکتفا نکنند بلکه مسائل و مشکلات را مطرح کنند.

مرادنیا با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم این جلسات تشریفاتی نباشد، خاطرنشان کرد: اگر راهکاری برای کمک و حمایت از افراد گرفتار مواد مخدر داریم باید مطرح کنیم و اگر کاری از دستمان برمی آید و انجام ندهیم بدون تعارف خیانت کرده ایم.

استاندار کردستان، جوانان را سرمایه های کشور دانست و افزود: همه ما در برابر جامعه و پیشگیری از آسیبی که می تواند نسل جوان را در معرض خطر قرار دهد، رسالتی داریم و باید کار جدی تری انجام دهیم.

وی در ادامه تاثیر کارهای فرهنگی در پیشگیری و مبارزه با اعتیاد را یادآور شد و تاکید کرد: لازم است فیلم ها و تولیدات هنری مرتبط با مباحث آسیب های اجتماعی به صورت مکرر توسط آموزش و پرورش در مدارس و یا از طریق صدا و سیما پخش شود تا اثرگذاری مناسب خود را داشته باشند.

مرادنیا در خصوص لزوم در دسترس بودن اماکن ورزشی برای دانش آموزان و جوانان، از مدیرکل ورزش و جوانان استان خواست با توجه به الزام واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی، تمهیدی بیاندیشد تا در مناطق کم برخوردار و در معرض آسیب، این مراکز به صورت رایگان در اختیار افراد کم بضاعت قرار گیرد و افزود: این موضوع نه تنها هزینه نیست بلکه زمینه سلامت طیفی از جامعه را فراهم می کند.

استاندار کردستان در این جلسه از رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان خواست، با هماهنگی بانک های عامل، مشکل پرداخت تسهیلات ۳ میلیون تومانی به ۴۰۰ زن سرپرست خانوار که توسط دفتر امر بانوان و خانواده استانداری شناسایی و معرفی شده اند، را بررسی و رفع کنند.

46

کد خبر 1334197

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =