مراکز یادگیری محلی در البرز نیازمند یاری است

ایرنانوشت:سرپرست سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش البرز البرز گفت: ۶ مرکز یادگیری محلی سواد آموزی و مهارت در این استان نیازمند یاری دستگاه های اجرایی است.

یونس جاوید نسب روز چهارشنبه اظهارداشت: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، از سال ۹۵ برای ایجاد تحول در فرایند آموزشی سواد آموزی کشور، طرح ملی راه اندازی مراکز یادگیری محلی به منظور توانمند سازی افراد برای رسیدن به یک زندگی عالمانه و هدفمند در دستور کاری سازمان نهضت سوادآموز قرار گرفت.
مراکز یادگیری محلی با هدف آموزش سواد خواندن و نوشتن، مهارت های اساسی زندگی، حقوق شهروندی، مهارت های حرفه ای و هنری راه اندازی شده است.
بهبود شرایط زندگی و کسب و کار از دیگر اهداف فعال شدن مراکز یادگیری محلی است.
این مراکز موجب ایجاد شرایطی برای بی سوادان و کم سوادان است که می‌توانند همراه با آموزش سواد خواندن و نوشتن درآموزش مهارت‌ها تاثیرگذار باشند.
ارتقای سطح دانش و فرهنگ خانواده‌هایی که به دلیل نداشتن سواد و مهارت‌های اساسی در زندگی دچار مشکلات و کاستی‌هایی شده اند نیز از محورهای کاری مراکزیادگیری  محلی سواد را تشکیل می دهد.
جاوید نسب ادامه داد: مراکز یادگیری محلی به دنبال ترویج فرهنگ تعاون، افزایش اطلاعات و توانمندهای عمومی، ایجاد و گسترش فرصت‌های یادگیری برای همه، زمینه سازی برای خودگردانی و یادگیری مادام العمر، کاربردی کردن آموزش‌ها، تسهیل در اجرای برنامه توسعه پایدار اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی،آموزشی وهمسو سازی خدمات دستگاه‌های اجرایی است.
 برای پیشبرد اهداف و برنامه‌های مراکز یادگیری در البرز کمیته اجرایی مراکز یادگیری تشکیل شده است که ۲ مراکز یادگیری محلی البرز در ندامتگاه مرکزی و زندان قزلحصاردایر شده است.
وی راه‌اندازی مراکز یادگیری محلی را در راستای تحقق شعار آموزش برای همه دانست وافزود: این مراکز فرصت مناسبی را فراهم می‌آورد تا مخاطبان بتوانند با توجه به نیازهای زندگی خود از برنامه‌های متنوع آموزشی بهره مند شوند.
جاوید نسب افزود: بیش از ۴۰ عنوان محتوای آموزشی از جمله مهارت‌های زندگی، محیط زیست، رفتارهای اجتماعی مطلوب، بهداشت، برنامه‌های آشنایی با تولید و اشتغال در این مراکز آموزش داده می‌شود.
وی با اشاره به اینکه مرکز یادگیری شهید عباسعلی البرزی این استان به دلیل داشتن توانمندی های ویژه به عنوان پایلوت کشوری راه اندازی مراکز یادگیری محلی فعالیت دارد، تاکید کرد: سالانه حدود ۲ هزار نفر در مراکز یادگیری محلی البرز تحت پوشش دوره های آموزشی و مهارتی قرار می گیرند.

46

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1335045

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =