۰ نفر
۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۹
تاثیر یوگا در موفقیت یک بازیگر!

میزان نوشت: بازیگری یکی از مشاغل محبوب در سطح جهان محسوب می‌شود، بازیگری فارغ از شهرت و ثروتی که ممکن است برای فرد بازیگر به همراه داشته باشد، جهانی است که می‌توان در آن ایفای نقش در قالب شخصیت‌های مختلف را تجربه کرد.

در این بین اکثریت مواقع بازیگری به عنوان یکی از مشاغل سخت جهان محسوب می‌شود، شاید از دور برای بسیاری اینکه بازیگری اتفاقی سخت باشد، قابل لمس نباشد اما اگر به صورت اصولی و به مفهوم واقعی به بازیگری نگاه کنیم، این هنر به واقع به تمرین، مطالعه، شهود و مطالعات فراوانی نیازمند است.

یوگا راهکاری مناسب در توانمندسازی انسان برای بازیگری است. سوانح و صدمات فیزیکی ناشی از برخی کارهای سنگین و حتی مرگ و میر، یکی از مشکلات بزرگی است که خسارات و هزینه‌های هنگفت ولطمات جبران ناپذیری را برای سازمان‌ها و کارهای گروهی به همراه دارد. طبق بررسی‌های انجام شده اغلب این سوانح بر اثر نبود هوشیاری وتمرکز، خستگی‌های مفرط و عدم آگاهی از شیوه صحیح انجام کار رخ می‌دهد.

از دیگر مشکلات  عدم توانایی کافی در ایجاد روابط اجتماعی مطلوب و مناسب و ناپویایی گروهی و نارضایتی از کار و محیط کاری خواهد بود. مطالعات روان شناسان اجتماعی که عمدتاً درصدد شناسایی رفتار گروهی هستند نشان داده است که تاثیرپذیری اعضای گروه یا سازمان از یکدیگر و بر همدیگر، پیوستگی و پیوند آنها را موجب می شود. هر زمان درجه تفاهم و پیوند بین افراد یک گروه( در هر مقام و درجه) در سطح بالایی باشد، گروه سازمانی، انسجام بیشتر و روابط منفی کمتری خواهد داشت.

بنابر این وجود فوق برنامه‌هایی جهت ارتقای سطح سلامت جسمی و روانی منابع انسانی در هر گروه از جمله گروه بازیگران لازم و ضروری است. یکی از راهکارهای موثر در این راستا بهره گیری از تکنیک‌های یوگا است.

یوگا طریقی است به سوی تعادل و تعالی که با ایجاد وحدت بین تن و روان از یک سو و انسان با کل هستی از سوی دیگر، به رشد و تکامل انسان و توسعه خرد و صلح می انجامد. بدون شک، یوگا قدیمی‌ترین روش ارتقاء شخصیت آدمی است که تأثیرات شگرفی بر انسان می گذارد. به همین دلیل است که مدت هزاران سال پایدار مانده است و امروزه نیز به صورت علمی و کاربردی مورد استفاده بسیاری از انسان‌ها و ارگان‌ها است.

یوگا در پایان قرن ۱۹ در اروپا و آمریکا اشاعه یافت و در آنجا در مراکز تحقیقاتی بسیاری مورد پژوهش قرار گرفت و تأثیرات آن بر جسم و روان به اثبات رسید. به طور مثال، تحقیقات بیمارستان کارولینسکا در استکهلم، تایید کرد کنترل جسم و ذهن در نتیجه یوگا نه تنها افسانه نیست بلکه حقیقت محض است. این چنین یوگا مقبول عام شده و هر روز میلیون‌ها نفر از طریق کتاب و مقاله و رسانه‌های گروهی با یوگا آشنا می‌شوند واز آن بهره مند می‌شوند. اثرات یوگا بر زندگی به قدری مفید است که سازمان بهداشت جهانی WHO آن را به همه‌ی مردم توصیه کرده است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1336615

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =