شهر تهران، آماده استقبال از مراسم شهادت سردار سلیمانی

شهر تهران با نصب هزاران نمایش فرهنگی آماده استقبال از پیکر شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و یارانش شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان زیباسازی شهر تهران، برزین ضرغامی گفت:  از انتشار خبر شهادت سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، کمیته تبلیغات با حضور معاون امور اجتماعی شهرداری تهران، رییس مرکز ارتباطات و اینجانب تشکیل جلسه داد و طراحی آثار مربوط به شهادت حاج قاسم سلیمانی آغاز شد.

وی گفت: طرح‌های شهادت حاج قاسم سلیمانی با استفاده از سخنان و پیام‌های مقام معظم رهبری درباره شهادت این سردار آماده شدند. از ظهر دیروز و بعد از اتمام طراحی، نمایش این طرح‌ها به صورت گسترده در سطح شهر تهران آغاز شد، امیدواریم شهرداری تهران بتواند وظیفه‌اش را در قبال این مردم بزرگ انجام دهد.

ضرغامی ادامه داد: نمایش به صورت گسترده و در سازه‌های فرهنگی و تجاری در کل تهران انجام گرفته است و ۱۰۰ درصد مجموع سازه‌های عرشه، تابلوهای تبلیغاتی و پرتابل فرهنگی به این موضوع اختصاص یافت.

وی افزود: سازه‌های مناطق و تجاری در حوزه‌های خود و تلویزیون‌های شهری به پوشش حداکثری این موضوع پرداختند و حال و هوای شهر بر روی استقبال از پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی متمرکز شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران گفت: نزدیک به ۱۵۰۰ سازه با بیش از ۳۰ هزار مترمربع فضا در سطح شهر تهران میزبان این نمایش است، در کنار این اتفاق همچنین پرچم‌های سیاه به اهتزاز در آمده و ریسه‌های مشکی در سطح شهر تهران نصب شده اند.

وی با اشاره به اینکه شهادت چهار تن از همرزمان حاج قاسم سلیمانی نیز مورد توجه بوده است، ادامه داد: در طراحی‌ها علاوه بر شهادت حاج قاسم سلیمانی شهادت شهیدان ابو مهدی المهندس مجاهد بزرگ جهان اسلام، وحید زمانی نیا، شهروز مظفرنیا، هادی طارمی و حسین پورجعفری نیز مورد توجه قرار گرفته است.

ضرغامی خاطرنشان کرد: این نمایش‌ها در خطوط ۱ تا ۴ مترو نیز با تقریبا بیش از ۲ هزار مترمربع و ۱۵۰ لایت باکس نیز صورت گرفته است. همچنین دیروز همزمان با شهادت حاج قاسم سلیمانی سازمان زیباسازی طی فراخوانی برای ارسال آثار هنری و گرافیکی از همه هنرمندان سراسر کشور به منظور ساماندهی فضای شهری متناسب با موضوع شهادت ایشان دعوت کرده است.

۲۳۵۲۳۱
برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1338605

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =