خوراکی های خطرناک که باید دورشان خط قرمز کشید

برنا نوشت: این روزها بسیاری از خوراکی‌ها از محبوبیت بالایی برخوردارند، اما متاسفانه اغلب این خوراکی‌ها یا به شکل بهداشتی تهیه نشده اند یا کالری و قند بیش از حدی دارند و در نتیجه برای سلامتی خطرناک محسوب می‌شوند.

برخی خوراکی‌ها نقشی پررنگ در زندگی روزمره ما دارند، اما این خوراکی‌ها همیشه سالم نیستند:

ذرت بوداده با طعم پنیر

ذرت بوداده با طعم پنیر یا همان ذرت پنیری، اغلب حجم زیادی از چربی و روغن، پنیر و کره را در خود جای داده اند. البته باید به این فهرست نمک را هم بیفزاییم. درست است که ذرت بوداده ساده سرشار از فیبر و برای سلامتی مفید است، اما ذرت پنیری می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

بیسکوییت‌های فله‌ای و بدون نام و نشان

بسیاری از والدین تصور می‌کنند خرید بیسکوییت‌های فله‌ای به عنوان وعده صبحانه یا تغیه مدرسه برای کودکان اقدامی به صرف و صحیح است، اما متاسفانه بیسکوییت‌های فله‌ای فاقد مواد نگهدارنده استاندارد هستند و مشخص نیست در تهیه این نوع بیسکوییت‌ها از چه نوع موادی استفاده شده است؛ بنابراین اگر قصد دارید یک وعده خوراکی سالم مدرسه به کودکتان بدهید، بهتر است دور بیسکوییت‌های فله را خط بکشید.

کره بادام زمینی فله‌ای

یکی از گزینه‌های بسیار خطرناک که در برخی فروشگاه‌ها عرضه می‌شود کره بادام زمینی است که در قوطی‌های کوچک، اما بی مارک و اسم به فروش می‌رود و با عنوان کره بادام زمینی خانگی معرفی می‌شود. این نوع کره بادام زمینی به شدت خطرناک و حاوی چربی بیش از حدی است که می‌تواند سلامت افراد را به خطر بیندازد. اساسا مشخص نیست این کره بادام زمینی چند درصد بادام زمینی دارد یا این بادام زمینی‌ها چه کیفیتی داشته اند.

مارگارین

کره برای رژیم غذایی شما عالی نیست، اما مارگارین بدترین است. مارگارین دارای چربی ترانس است که کلسترول خوب HDL را کاهش داده و کلسترول" بد را افزایش می‌دهد.

آبنبات‌ها و اسمارتیزهای فله‌ای

یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های سوپرمارکت‌ها و قنادی‌ها اسمارتیزهای ریز و درشت فله‌ای و اب نبات‌هایی است که اصلاد مشخص نیست چگونه آماده شدهه اند. این محصولات دارای طعم دهنده‌های مصنوعی، مقادیر زیادی شکر و رنگ‌های سرطانزا هستند که شاید در محیط کارخانه‌های استاندارد حتی یکبار هم مورد استفاده قرار نگیرند. این خوراکی‌ها از ناسالم ترنی خوراکی‌های محبوب کودکانند.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1338922

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =