آخرین جزئیات شناسایی اجساد جانباختگان سقوط هواپیمای اوکراینی

فارس نوشت: رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا گفت:‌ منتظر دریافت نمونه‌های پروفایل DNA یا حتی نمونه خون از بستگان درجه یک اتباع خارجی جانباخته در حادثه سقوط هواپیما اوکراینی هستیم.

سرهنگ کیوان جدیدفرد رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا در خصوص آخرین اقدامات پلیس آگاهی در بحث شناسایی جانباختگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی اظهار داشت: تشخیص و شناسایی هویت اتباع خارجی جانباخته در حادثه هواپیمای اوکراینی در دستور کار این مرکز است و مأموران مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی بلافاصله بعد از وقوع سانحه در محل حاضر شده و نسبت به جمع‌آوری اجساد و آثار اقدام کردند.

رئیس مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا تصریح کرد: هم اکنون ما منتظر دریافت نمونه‌های پروفایل DNA بستگان درجه یک اتباع خارجی هستیم و پلیس بین‌الملل در این خصوص هماهنگ شده که هر چه زودتر نمونه‌ها به دست ما برسد.

وی گفت:‌اگر کشوری نتواند نمونه DNA را در اسرع وقت تهیه کند مرکز تشخیص هویت پلیس آگاهی ناجا این آمادگی و دانش را دارد که بتواند به واسطه دریافت نمونه خون از بستگان درجه یک جانباختگان، پروفایل DNA را استخراج کرده و کارشناسی و تشخیص را انجام دهد.

سرهنگ کیوان‌فرد خاطرنشان کرد:‌کار شناسایی هویت جانباختگان ایرانی توسط پزشکی قانونی انجام می‌شود.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1340945

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =