بارش‌ها در کشور و آبگرفتگی معابر ادامه دارد

ایرنا نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: بارش ها تا سه روز آینده در نقاط مختلف کشور ادامه دارد و پیش بینی شده است از فردا در مناطق جنوبی بارش‌ها به شکل رگبار و رعد و برق باشد که آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن روان‌آب‌ها و برخورد صاعقه برای این مناطق پیش بینی شده است. 

کبری رفیعی روز دوشنبه افزود: امروز در شمال غرب، مناطقی از غرب کشور ، سواحل دریای خزر ، دامنه های زاگرس مرکزی، البرز مرکزی و غربی؛ بارش برف و باران همراه با وزش باد خواهیم داشت. 

وی اظهار داشت: فردا مناطقی از مرکز کشور، شرق و سواحل شمالی بارش باران و برف رخ می‌دهد. در مناطق جنوب و جنوب شرق نیز فردا رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید داریم، برخی از نقاط غرب و جنوب غرب فردا بارش‌های پراکنده خواهند داشت، روز چهارشنبه این بارش ها به تنگه هرمز و دریای عمان محدود می شود اما روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور بارش‌های پراکنده رخ می‌دهد.

به گفته وی، دریای خزر امروز مواج پیش بینی شده است، روزهای سه شنبه و چهارشنبه خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان مواج خواهند بود.

رفیعی ادامه داد: با توجه به اطلاعیه صادر شده امروز در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان و نیمه غربی کرمانشاه بارش برف رخ می دهد و در گیلان بارش باران و در ارتفاعات آن بارش برف پیش بینی شده است. در شمال ایلام نیز بارش برف و باران داریم، فردا در چهارمحال و بختیاری و ایلام بارش برف و باران رخ می‌دهد که با توجه به این شرایط لغزندگی جاده‌ها، کولاک برف، مه آلودگی و کاهش دید برای مناطق کوهستانی به ویژه منطقه‌های برف گیر پیش بینی شده که باید رانندگان خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

وی تاکید کرد: چون از فردا در مناطق جنوبی بارش‌ها به شکل رگبار و رعد و برق خواهد بود، بنابراین آبگرفتگی معابر عمومی، بالا آمدن روان‌آب‌ها و برخورد صاعقه برای این مناطق پیش بینی شده است. این سامانه بارشی چهارشنبه از کشور خارج می‌شود. 

احتمال بارش پراکنده در تهران 

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز تهران غبار صبحگاهی دارد که نیمه ابری و به تدریج ابری می‌شود و احتمال بارش پراکنده برای تهران وجود دارد. کمینه دمای امروز صبح تهران صفر درجه بود و بیشینه دمای امروز پایتخت به ۹ درجه بالای صفر می‌رسد.

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای ۱۰ درجه زیر صفر و بندرعباس با دمای ۲۲ درجه بالای صفر به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

47231
کد خبر 1341781

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =