۰ نفر
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۶

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، هوای پایتخت در حال حاضر برای گروه‌های حساس ناسالم است.در ساعات پایانی امروز نیز افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در نخستین ساعات امروز (۲۳ دی) با حاکمیت جو نسبتاً پایدار همراه با ازدیاد تردد خودروها شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق خواهیم بود.

همچنین عدم وزش باد مؤثر و آسمان نیمه ابری تا تمام ابری طی روز، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود می‌کند و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

در ساعات پایانی امروز نیز افزایش غلظت ذرات معلق و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس در بیشتر مناطق دور از انتظار نیست. شرایط جوی آرام تا صبح فردا (۲۴ دی) ادامه دارد و همزمان با آغاز تردد خودروها بر غلظت ذرات معلق افزوده می‌شود. در نتیجه کیفیت هوای بیشتر مناطق در وضعیت نامطلوب قرار خواهد گرفت.

طی روز نیز جو آرام باعث تجمع آلاینده‌ها و به دنبال آن در ساعات اوج ترافیک شبانگاهی در بیشتر مناطق پایتخت وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس برقرار می‌شود. هر چند که با کاهش میزان ابر و افزایش نسبی سرعت باد در ساعات پایانی فردا، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا فراهم می‌شود.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ۲۴ ساعت گذشته پایتخت منتهی به ۸ صبح امروز با شاخص میانگین ۸۸ در شرایط قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای هم اکنون نیز با میانگین ۱۱۴ در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس است.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1341854

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =