۱ نفر
۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰
سوئد سفیر ایران را احضار کرد

فارس نوشت: وزارت خارجه سوئد دوشنبه شب به وقت تهران از احضار سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با سقوط هواپیمای خطوط هوایی اوکراین خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری «اسپوتنیک»، وزارت خارجه سوئد به دلیل حادثه پیش آمده برای یک فروند بوئینگ خطوط هوایی اوکراین در چند روز گذشته و سرنگون شدن آن در حوالی تهران، سفیر ایران را احضار کرده است.

«آن لینده» وزیر خارجه سوئد در همین زمینه در توییتی نوشت: «سید رسول مهاجر، سفیر ایران در سوئد  امروز به دنبال سرنگون شدن این هواپیما به وزارت خارجه سوئد احضار شد. ما خواستار همکاری، سرعت و شفاف‌سازی در تحقیقات در زمینه سقوط این هواپیما هستیم و از آن کشور می‌خواهیم مسئولیت جبران خسارت به خانواده‌های قربانیان را بر عهده بگیرد. اکنون تمرکز بر کمک به کسانی است که زندگی می‌کنند. یک تیم پشتیبانی کنسولی امروز به ایران سفر می‌کند.»

یک فروند بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین بامداد چهارشنبه گذشته با خطای انسانی حوالی فرودگاه امام خمینی نزدیک تهران سرنگون شد و ۱۷۶ مسافر و خدمه آن همگی جان باختند. در این هواپیما شهروندانی از ایران، کانادا، اوکراین ، افغانستان، آلمان، سوئد و انگلیس حضور داشتند.

310311

کد خبر 1342046

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =