مردم مبتلا به دیابت در آمریکا و در بسیاری از کشورهای جهان درمان‌های موثری برای کنترل بیماری ‌خود دریافت نمی‌کنند.

آخرین تحقیقات در این زمینه نشان می‌دهد، میلیون‌ها نفر که در سراسر جهان مبتلا به دیابت هستند یا تشخیص داده نمی‌شود یا به خوبی تحت درمان قرار نمی‌گیرد. این موضوع می‌تواند خطر مرگ زودرس در اثر بیماری‌های قلبی را افزایش داده و مبتلایان را بیش‌تر در معرض خطر نابینایی، بیماری‌های مزمن کلیوی و حتی قطع عضو قرار دهد.
دکتر استفن لیم از موسسه ارزیابی سلامت در این باره گفت: دیابت در بسیاری از مردم که به بیماری‌های قلبی دچار هستند به درستی شناسایی نمی‌شود و حتی در افرادی که بیماری آن‌ها شناسایی می‌شود درمان‌ها به درستی و به طور کامل صورت نمی‌گیرد.
این در حالی است که اتخاذ سیاست‌های درست برای شناسایی و درمان دیابت می‌تواند بار این بیماری را در کشورهای ثروتمند و فقیر دنیا کاهش دهد.
مطالعات نشان می‌دهد این بیماری به سرعت در حال فراگیر شدن است. تخمین زده می‌شود 280 میلیون نفر یا 6.4 درصد از جمعیت جهان از این بمیاری رنج می‌برند.
احتمال ابتلا به این بیماری در افراد دچار اضافه وزن بیش‌تر است و پیش‌بینی می‌شود در طی دهه‌های آینده تعداد مبتلایان به این بیماری به دلیل شیوع چاقی رشد چشم‌گیری داشته باشد.
این تیم تحقیقات شیوه‌های شناسایی و درمان دیابت را در کشورهای کلمبیا، انگلستان، مکزیک، اسکاتلند، تایلند و آمریکا بررسی کرده و متوجه شدند تعداد افراد مبتلا به این بیماری که شناسایی و درمان نشده‌اند بسیار زیاد است.
برای مثال در کشور آمریکا میزان قند خون، فشار خون و کلسترول در 90 درصد از مبتلایان به دیابت در حد ناسالم قرار دارد. این میزان در مکزیک به 99 درصد و در تایلند به 62 درصد می‌رسد.
رویترز، 1 مارس

13244

کد خبر 134269

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =