خاطره داریوش ارجمند از برخورد نژادپرستانه با فرزندش در فرانسه

فارس نوشت: داریوش ارجمند، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان که به خارج از کشور مهاجرت کرده‌اند، خاطره‌ای را از برخورد نژادپرستانه زنی فرانسوی با فرزندش، بازگو کرد.

داریوش ارجمند، بازیگر پیشکسوت کشورمان، در گفت‌وگویی با نادر طالب‌زاده در شبکه افق، ضمن انتقاد از برخی هنرمندان گفت: «ما جان‌مان را برای این مملکت گذاشته‌ایم. من هم آن‌طرف آب بودم، درسم که تمام شد، آمدم. من هم می‌توانستم آن‌طرف باشم. یک بخور و نمیر بگیرم و دلقک‌بازی در بیاورم؛ مثل بقیه‌ای که می‌روند و می‌آیند و این کار را می‌کنند. مثل آن‌هایی که از اینجا بلند می‌شوند می‌روند در آغوش آمریکایی‌ها تئاتر می‌گذارند، بعد می‌آیند می‌گویند ما در نیویورک تئاتر اجرا کردیم. کدام نیویورک؟ کدام آمریکا؟ کدام تئاتر؟ این‌ها مرا به خندا وادار می‌کند! چرا همین‌جا این کار را نمی‌کنی؟ چرا این بضاعت را اینجا نداری؟ مگر آنجا کجاست؟»

این بازیگر پیکسوت گفت: «الان آدم‌هایی آنجا هستند که پولی را برداشته‌اند و برده‌اند و فکر می‌کنند جهان را تسخیر کرده‌اند! نه آقا! از من بشنوید، بَرده‌اید! شماها خارجی هستید! سرسیاه هستید! شما هر چه دارید در این مملکت دارید، بیرون از این مملکت هیچ چیز ندارید و نخواهید داشت.»

وی یادآور شد: «من در فرانسه زندگی می‌کردم و درس می‌خواندم. روزی که زن و بچه‌ام از ایران آمده بودند فرانسه، وقتی سوار آسانسور شدیم، پیرزنی با سگش وارد شد. کلاه خود را برداشت و روی صورت سگش گذاشت. گفتم مادام چرا اینکار را می‌کنی؟ گفت: سگ من از بچه‌های سرسیاه خوشش نمی‌آید!»

۵۷۵۷

کد خبر 1342939

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • هنرمند RO ۱۷:۵۵ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
  0 0
  این آقا اقیانوسی با یک وجب عمق است زیاد جدی نگیری
 • سید مهدی موسوی IR ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
  1 0
  درود خدا بر داریوش ارجمند عزیز و گرانقدر . خدا حفظت کنه
 • IR ۱۹:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
  0 0
  مششکل داشتن ؟ جمع میکردن از فرانسه میرفتن
 • مجید CA ۲۰:۰۹ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
  0 0
  آقای ارجمند شما کجای فرانسه بودید که همه بلوند بودن؟ والا تا اونجا که ما دیدیم فرانسه پر از سیاهپوست و کله سیاهه
 • رضا IR ۲۰:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
  0 0
  حق با شماست جناب ارجمند عزیزم اگر پولی باشه اینجا از هر کشوری برای مردم ایران بهتره ! اونایی که میرن خارج میتونن برای 5 سال آینده شون برنامه بریزن حتی اگر صفر تومان پول در ابتدا داشته باشن ! ولی اینجا میشه برای هفته دیگه برنامه ریخت؟ یه دسته دیگم هستن که میرن اونا خیلی پولدارا هستن ! البته اونا کلا نمیرن و فقط جاهایی که جونشون در خطر باشه جمع میکنن یه مدت میرن باز میان ولی اکثر اونایی که میرن ممردم متوسطی هستن که اکثرا هم با رفتن به اونجا پیشرفت میکنن