دیدار صمیمی مدیرکل با محیط بانان منطقه حفاظت شده سفید کوه خرم آباد

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با محیط بانان منطقه حفاظت سفید کوه خرم آباد، در پاسگاه محیط بانی کلدر دیدار و گفتگو نمودند.

به گزارش خبرآنلاین لرستان ، مهرداد فتحی بیرانوند مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان به همراه معاونین و روسای ادارات ستادی، با محیط بانان منطقه حفاظت شده سفیدکوه خرم آباد، در پاسگاه محیطبانی کلدر دیدار نمودند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان در این دیدار گفت: امروزه محیط زیست کشور ما با بحران ها و چالشهایی روبرو شده که همکاری و تلاش شبانه روزی همه اقشار جامعه را می طلبد و در این بین محیطبانان در خط مقدم دفاع از تنوع زیستی کشور هستند که اقدامات ارزشمندی را در حفاظت محیط زیست این مرز و بوم انجام می دهند.       

جایگاه والا و نقش حیاتی محیط بانان در حفظ محیط زیست

فتحی بیرانوند ضمن اشاره به جایگاه والا و نقش حیاتی محیط بانان در حفظ محیط زیست و جلوگیری از نابودی زیستگاه ها، بر ارائه آموزش ها و دوره های تخصصی ویژه محیط بانان و همچنین فراهم نمودن تجهیزات و امکانات لازم برای انجام هر چه بهتر وظایفشان تاکید نمود.

وی با اشاره به تنوع زیستی غنی استان لرستان که حدود 25 درصد از تنوع زیستی کشور را در خود جای داده است افزود: محیط بانان خدوم استان لرستان با کار و تلاش صادقانه و شبانه روزی از این نعمت گرانبها و سرمایه ارزشمند با وجود مشکلات و کمبودهای موجود حفاظت می کنند.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه محیط بانان ویترین و بازوی توانمند این سازمان حفاظت محیط زیست هستند، گفت: در این راستا باید به صورت کمی و کیفی محیط بانان کشور تقویت شوند

خواستار اصلاح قوانین و مقررات در راستای حمایت هر چه بیشتر از حقوق محیط بانان

فتحی بیرانوند همچنین خواستار اصلاح قوانین و مقررات در راستای حمایت هر چه بیشتر از حقوق محیط بانان و تامین هزینه های معیشتی و خدماتی آنان توسط مسئولین ذیربط شد و اظهار داشت: که ما نیز در استان همه تلاشمان را  خواهیم نمود مشکلات پیش روی محیط بانان را برطرف نماییم.

در این دیدار صمیمی محیط بانان مشکلات و مسائل مربوط به حوزه کاری خود را با مدیرکل حفاظت محیط زیست در میان گذاشتند.

46

کد خبر 1343115

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =