میزان نوشت: مدیر کل مدیریت بحران استان سیستان و بلوچستان به بیان آخرین وضعیت مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان پرداخت.

عباسعلی ارجمندی، مدیر کل مدیریت بحران سیستان و بلوچستان، در گفت و گو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، درباره آخرین وضعیت مناطق سیل زده استان سیستان و بلوچستان گفت: مسیرهای مواصلاتی فرعی از ۳۱ محور مسدود شده تمامی آن‌ها باز شده است. برق تمامی روستاهایی که قطع شده بود به جز ۷ روستا وصل شده است. آب آشامیدنی ۲۷۱ روستا قطع شده بود که الان ۹۹ روستا بدون آب آشامیدنی هستند و سایر روستاها مشکلی ندارند.

ارجمندی ادامه داد: بر اساس گزارش بنیاد مسکن منازل مسکونی آسیب دیده در سه بخش تعمیری، بازسازی شده و معیشتی ۲۸ هزار واحد مسکونی هستند که از این میزان ۱۲ هزار واحد تعمیری و ۱۶ هزار واحد نیازمند بازسازی هستند.

مدیر کل مدیریت بحران اظافه کرد: امداد رسانی هوایی دیروز با ۹ بالگرد انجام شده که در جریان این امداد رسانی محموله‌ای ۶۵ تنی مواد غذایی از هلال احمر به استان رسیده و امروز بین مردم سیل زده توزیع خواهد شد. جمع کل کمک‌هایی که از طرف هلال احمر به استان رسیده ۱۹۷ هزار تن اقلام امدادی از طریق هوا و زمین بوده است.

ارجمندی گفت: کمیته امداد مقرر کرده دو ماه مستمری مددجویان کمیته امداد را برای بیش از ۳۳ هزار خانوار به مبلغ بیش از ۷ میلیارد برای مددجویان پرداخت شود. ۵۵۰ گروه امداد رسانی راه داری در منطقه در حال فعالیت هستند.

مدیر کل مدیریت بحران در ادامه بیان کرد: ۵۲۸ روستا و ۱۴ هزار و ۳۶۲ خانواده در این سیل آسیب دیده اند و تاکنون ۱۲ هزار ۳۶۳ سبد غذایی تحویل این خانواده‌ها شده و مجموعا ۳۰ هزار خانواده روستایی درگیر سیل هستند.

ارجمندی در ادامه در پاسخ به این سوال که اصلی ترین نیاز مردم سیستان چیست؟ گفت: هم اکنون به ماشین آلات سنگین راهداری نیاز داریم تا مسیرها را باز کنیم و به مصالح ساختمانی نیز نیاز داریم تا بتوانیم مشکلات مردم را بر طرف کنیم.  خوشبختانه هیچ کشته‌ای هم تاکنون نداده ایم.

۴۷۲۳۷

کد خبر 1343178

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =