کاربران خبرآنلاین: اقدام ایران مقابله با یکجانبه گرایی بود

ایران، روسیه و چین در روز 27 دسامبر مصادف با ششم دی ماه سال جاری، یک رزمایش مشترک دریایی در دریای عمان و شمال اقیانوس هند برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این رزمایش مشترک که طرح آن در سال گذشته کلید خورد به منظور بالابردن، سطح امنیت دسته جمعی سه کشور برگزار  شد و بازتاب گسترده ای در رسانه های خبری آمریکا و عربی داشت.

با توجه به وضعیت فعلی خاورمیانه، تنش آمریکا با سه کشور مطرح، خبرآنلاین طی یک نظرخواهی از کاربران خود خواست تا ارزیابی خود را نسبت به این رزمایش اعلام کنند که در ادامه برخی از کامنت های مخاطبان را می خوانیم:

کاربری نوشت: مدتیه که بوی رقابت و درگیری میاد و مانورهای نظامی یاد شده ولی این همه دلیلی نیست که کشورها کاری نکنن به نظرم ابتکار خوبه به شرطی که کشورهای عضو بویژه روسها جای خالی ندهند و بقیه هم مردونه وارد میدان همکاری بشوند.

کاربر دیگری نوشت: دنیا دست خداست تا چهل سال پیش قدرت دست غرب بود الان ورق برگشته قدرت به شرق افتاده سلاح های اتمی که غرب وشرق دارن 100بار میتونه کره زمین نابود کنه انسان با دست خودش زمین وخودش نابود میکنه.

مخاطب دیگری عنوان کرد: با توجه به هدف آمریکا جهت تسلط مطلق بر جهان ویکجانبه گرایی کامل که در مواضع دولت مردان آمریکایی به وضوح دیده میشود به نظر از این نوع تحرکات مخصوصاً توسط کشورهای دارای قدرت بد نیست وبهتر هست در همه ی زمینه ها این امر نه تنها توسط ایران روسیه وچین بلکه گسترده تر نیز باشد.

کاربری نوشت: به نظرم ورود ایران به اتحاد استراتژیک است بعد زا 40 سال این اتفاق مبارکه حالا چه شرق باشه چه غرب ما متحد استراتژیک ندرایم.

مخاطب دیگری عنوان کرد: روسیه و چین خوب یا بد حضورشان در خلیج فارس برای ایران نافع و سودمند هست و در علوم سیاسی به این کار ایران موازنه مثبت می گویند،تا قبل از این فقط دو یا سه کشور غربی در خلیج فارس حضور داشتند و این منطقه محل تاخت و تاز برای آنها بود و این امر کشور های منطقه را تهدید می کرد به ویژه زمان دیوانه ای نظیر ترامپ. این کار ایران هزینه های اقدام متخاصمانه از سوی غربی ها در خلیج فارس را بالا می برد و آنها را به محاسبات دقیق تر قبل از اقدام وا می دارد.و در کل همکاری با کشور ها برای ما خیلی بهتر از اقدامات یکجانبه و تکی است،چه برجام باشه چه رزمایش با روسیه و چین.

شما کاربران محترم می توانید مشروح کامنت ها را اینجا بخوانید.

310 23310

کد خبر 1343260

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =