کردستان جزو استان‌های دارای اولویت برای ریل گذاری است

معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور از تامین کامل اعتبار ساخت راه آهن همدان به سنندج خبر داد و اذعان کرد: کردستان جزو استان‌های دارای اولویت برای ریل گذاری است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، خیرالله خادمی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ایستگاه راه آهن سنندج، اظهار داشت: قرار شده است تا یکسال و نیم آینده راه آهن همدان سنندج تکمیل و به بهره برداری برسد و این پروژه امسال ۳۷۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شده دارد و در سال آینده نیز ۳۵۰ میلیارد دیگر تخصیص داده خواهد شد.

وی توسعه کل کشور به خصوص استان کردستان به عنوان یکی از استان های تاریخی را در شرایط تحریم ها یادآوری کرد و افزود: علیرغم تحریم ها زمینه برای اجرای پروزه های عمرانی وجود دارد و بدون هیچ مشکلی کارها در حال اجرا است.

معاون وزیر راه و شهر سازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور با بیان اینکه در حال حاضر ٣٣٠٠  کیلومتر ریل در کشور در حال احداث است که معادل 30 درصد کل ریل های کشور است بیان کرد: در زمینه آزاد راهی نیز هم اکنون هزار و۲۰۰ کیلومتر آزاد راه وجود دارد و نصف این میزان آزاد راه نیز در دست ساخت است.

خادمی طول بزرگراه های کشور را ۱٨ هزار کیلومتر عنوان کرد و گفت: در بخش بزرگراهی نیز در حال حاضر هفت هزار و ٨۰۰ کیلومتر راه ساخته می شود که قسمتی از آن در کردستان فعال است.

وی به وجود تنها سه پروژه فعال راهسازی در سال ۹۱ در استان اشاره کرد و تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده امروز بزرگراه از مرکز تا سنندج اجرا شده و تنها گردنه صلوات آباد باقیمانده که در سال آینده به اتمام می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم این بزرگراه تا مرز باشماق برسد و به این منظور در سال گذشته ۱۳۶ میلیارد تومان اعتبار به جاده مریوان تزریق شد.

خادمی در ادامه با بیان اینکه پروژه راه آهن سنندج و اتمام آن اولویت دولت است تاکید کرد: بعد از اتصال راه آهن همدان و کرمانشاه به شبکه ریلی کشور استان کردستان نیز در اولویت بهره برداری شبکه ریلی قرار گرفته و 800 میلیارد تومان به این پروزه اختصاص یافت که طی امسال و سال اینده تزریق می شود تا این پروزه به اتمام برسد.

ولی با ابراز امیدواری به اینکه راه آهن سنندج باید تا پایان دولت به اتمام برسد، عنوان کرد: از مسئولان استانی به ویژه استاندار کردستان درخواست دارم برای اتمام این پروژه به صورت جدی تر وارد عمل شوند و برنامه بازدید دو هفته‌ای داشته باشند، هرچند که این پروژه با تلاش استاندار به این نقطه رسیده است.

خادمی در پایان گفت: عملیات اجرایی این پروژه نباید حتی یک روز هم توقف داشته باشد و با توجه به تعهدی که مردم کردستان داده ایم باید کار شبانه روزی انجام شود.

46

کد خبر 1344077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =