۳۶۱ هزار واحد مسکونی در بافت فرسوده قرار دارد

فارس نوشت: معاون امور عمرانی استانداری تهران گفت:‌ ۳۶۱ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در بافت فرسوده قرار دارد.

محمد تقی‌زاده درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در راستای ساماندهی بافت فرسوده تهران اظهار داشت: در حال حاضر ۱۳۴ هزار و احد مسکونی و ۲۲۷ هزار واحد روستایی استان تهران در بافت فرسوده قرار دارد.

وی درباره نوسازی بافت فرسوده گفت: در راستای اجرای طرح‌های هادی روستایی می‌توان نسبت به رفع واحدهای مسکونی در بافت فرسوده در روستاها اقدام کرد.

وی به ساخت و سازهای حاشیه شهرها نیز اشاره کرد و گفت:‌هر چه سریع‌تر باید این موضوع ساماندهی شود چرا که ساخت و ساز در حاشیه و حریم شهرها غیرقانونی است و ارائه خدمات رفاهی در این محدوده با مشکلاتی همراه خواهد بود.

تقی‌زاده گفت: برای نوسازی بافت‌های فرسوده تسهیلاتی با نرخ سود ۴ درصد در نظر گرفته شده است که ۴۵ میلیون تومان به هر خانوار تسهیلات داده می‌شود و ۱۵ میلیون تومان نیز از محل منابع بنیاد و ۸ میلیون تومان نیز به صورت بلاعوض به روستائیان پرداخت می‌شود که فرصت خوبی برای نوسازی مسکن است.

وی خاطرنشان کرد:‌تمام استان تهران در آمایش قرار گرفته است و امیدواریم به زودی بتوانیم سند آمایش استان تهران را آماده کنیم که بتوانیم تصمیمات مناسب در راستای حل مشکلات این استان در آینده بگیریم.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1344192

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =