کنترل موتورخانه‌ها برای کاهش مصرف سوخت و انتشار آلاینده ها در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: به مناسبت هفته هوای پاک، جلسه توجیهی لزوم رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده‌ها در موتورخانه برای کلیه دستگاه‌های اجرایی در استان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری ، شهرام احمدی اظهار داشت: نظر به ابلاغ قانون هوای پاک و با توجه به آیین نامه اجرای ماده 17 این قانون، متضمن لزوم رعایت حدود مجاز انتشار آلاینده‌ها در موتورخانه‌ها و سایر سامانه‌های احتراقی از طریق انجام معاینه فنی موتورخانه‌ها بر اساس الزامات استاندارد ملی ایران به شماره INO 6000 با صدور گواهی از طریق شرکت های بازرسی تأیید صلاحیت شده از سوی سازمان ملی استاندارد ایران می‌باشد.

وی افزود: بر همین اساس اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان یک جلسه توجیهی مدیریت سبز با تأکید بر گواهی فنی موتورخانه در روز ملی هوای پاک برای کلیه دستگاه های اجرایی استان در محل سالن جلسات این اداره کل برگزار کرد.  

این مقام مسئول عنوان کرد: در این جلسه کلیاتی در زمینه چگونگی اجرای برنامه مدیریت سبز و ارزیابی آن در استان و همچنین نحوه اخذ گواهی فنی موتورخانه جهت کاهش آلودگی هوا ارائه شد.

طبق نظر کارشناسان پیش‌بینی می‌شود اجرای معاینه فنی موتورخانه‌ها در سطح کشور منجر به کاهش مصرف سوخت و تولید گاز دی‌اکسید کربن به میزان حداقل 10 درصد و کاهش گازهای آلاینده به ویژه مونواکسید کربن به میزان 95 درصد شود.

46

کد خبر 1344582

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =