آیان ادعای فساد سیستماتیک را تکذیب کرد

فارس نوشت:رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری به تعلیقش از سوی هیئت اجرایی واکنش نشان داد.

 تاماش آیان، رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری(IWF) روز گذشته در نشست فوق العاده هیئت اجرایی به خاطر اتهامات شبکه آلمانی مبنی بر فساد سیستماتیک از سوی او تعلیق شد.

آیان در واکنش به حکم هیئت اجرایی، گفت: ادعاهای شبکه (ARD)  به صورت کلی علیه فدراسیون جهانی وزنه برداری و من بی اساس است. در مستندی که این شبکه منتشر کرد، اشخاصی حضور دارند که هیچ ارتباطی با ما و IWF نداشتند. به همین خاطر هیچ شکی ندارم که کارشناسان خارجی متعهد بودن من در طول نزدیک به 50 سال برای پیشرفت ورزش ورزنه برداری تایید خواهند کرد.

وی درباره انتخاب اورسلا پاپاندریا (نایب رئیس فدراسیون بین المللی، رئیس کمیسیون بانوان و رئیس فدراسیون آمریکا) به عنوان سرپرست موقت به مدت 90 روز تا زمان انتخابات جدید، گفت: همیشه وزنه برداری بزرگتر از یک فرد بود. خوشحالم که اورسلا به عنوان نائب رئیس در کنارم کار کرده است. من می دانم که اورسلا به خوبی در قضیه بررسی صحت ادعاهای وارده عمل می کند تا جاییکه انتقادی به او نشود.

این تعلیق به کمیته بین المللی المپیک و فدراسیون بین المللی وزنه برداری فرصت بیشتری می دهد تا تحقیقات مستقل درباره این ادعاها را انجام دهد و شروع به برنامه ریزی برای یک ساختار جدید مدیریتی کند.

254 43

کد خبر 1345069

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =