انتقاد وارن از پنهان‌کاری ترامپ درباره مجروحان عین‌الاسد

یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، کاخ سفید را به دلیل پنهان کاری و کم اهمیت نشان دادن مجروحان حمله موشکی ایران مورد انتقاد قرار داد.

به گزارش خبرآنلاین،  «الیزابت وارن»  از نامزدهای حزب دموکرات انتخابات ریاست جمهوری در صحفه توئیتر خود نوشت: «ترامپ به درگیری با ایران دامن زده و سپس سربازان مصدوم شده ما را پنهان کرد و کم اهمیت نشان داد. این وحشتناک است.»

این موضع الیزابت ساعاتی پس از آن صورت گرفت که پنتاگون رسما اعلام کرد 34 نظامی آمریکا را به دلیل ضربه مغزی از پایگاه عین الاسد عراق به خارج منتقل کرده تا تحت درمان قرار بگیرند.

در طول چند روز گذشته مقامات آمریکایی به صورت قطره چکانی آمار تلفات حمله موشکی ایران به پایگاه هوایی عین الاسد را اعلام کرده‌اند. آنچه باعث خشم فعالان و سیاستمداران آمریکایی شده اینکه دولت ترامپ بلافاصله پس از حمله موشکی مدعی شد حملات ایران هیچگونه تلفاتی را در پی نداشته است.

علاوه بر پنهان کاری اظهارات ترامپ مبنی بر اینکه مصدومیت مغزی در حد «سردرد» است و آن را جدی نمی‌داند باعث خشم آمریکایی‌ها شده است. جو بایدن معاون اول باراک اوباما رئیس جمهور قبلی آمریکا در صحفه توئیتر خود نوشت: «نظامیان آمریکایی که در حمله موشکی ایران اسیب دیده‌اند برای مصدومیت ملایم مغزی تحت معاینه قرار دارند اما برای ترامپ این فقط سردرد است. ما به رئیس جمهوری نیاز داریم تا به نظامیان ما احترام بگذارد.»

همچنین، «بیل پسرل» نماینده دموکرات و معاون «کارگروه جراحت‌های مغزی» در کنگره آمریکا طی نامه‌ای از مقام‌های پنتاگون خواست اطلاعات بیشتر درباره تلفات حمله موشکی ایران ارائه دهند. وی در این نامه که خطاب به مقامات ارشد پنتاگون نوشته، آورده است: «به عنوان موسس و معاون کارگروه جراحت مغزی کنگره سخنان فرمانده کل قوا را نگران‌کننده می‌دانم. این اظهارات، نشان‌دهنده عدم درک ایشان از اثرات زیان‌بار صدمات مغزی است».

310311

کد خبر 1345669

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =