کارخانه بازیافت  پسماند در استان چهارمحال وبختیاری احداث می شود

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: کارخانه جمع‌آوری و بازیافت پسماند و بی‌خطرسازی آن در استان در ۳ ماهه نخست سال آینده راه‌اندازی و بهره‌برداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری  به نقل از از روابط عمومی استانداری ، الله‌کرم نصیری روز شنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی اظهار داشت: یک شرکت خصوصی در شهرستان شهرکرد با احداث و تجهیز این کارخانه زیست محیطی، به تفکیک، ساماندهی و بازیافت بیش از ۷۰ درصد از ۱۳۰ تن زباله تولیدی شهرکرد و شهرهای پیرامون اقدام خواهد کرد.

وی ادامه داد: این کارخانه در منطقه متمرکز صنایع استان احداث می‌شود که علاوه بر پسماندهای صنعتی، سایر پسماندهای شهری را نیز ساماندهی می‌کند.

نصیری تصریح کرد: این شرکت سرمایه‌گذار، طرح ارزیابی و موافقتنامه زیست محیطی خود را نیز تهیه کرده است و اکنون در انجام  فرایند دریافت تسهیلات مالی مورد نیاز از بانک عامل قرار دارد.

وی، رفع مشکلات اشتغال و تولید در عرصه‌های مختلف استان با بودجه دولتی را غیرممکن دانست و گفت: مشارکت بخش خصوصی و ترغیب سرمایه‌گذاران در این زمینه یک امر ضروری است.

نصیری  تصریح کرد : دولت حمایت از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در راستای ایجاد اشتغال و تولید داخلی را در دستورکار خود قرار داده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری افزود: شورای گفت و گو که براساس قانون برنامه پنجم توسعه شکل گرفت‌ه است و می‌تواند با ایجاد شفافیت، امکان رقابت همه متولیان حقیقی در معامله با دستگاه‌های اجرایی را فراهم و به رونق فضای کسب و کار کمک کند.

۴۶

کد خبر 1345777

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =