لب‌های کودکان سیستانی آراسته به لبخند، از سر امید، همراه با کمپین "امیدهست"

سیل اخیر سیستان وبلوچستان تمام مردم ایران‌ را متاثر کرد. سیلی که علاوه بر اثرات مخرب اقتصادی و آسیب به خانه هم میهنان عزیز و اماکن عمومی، به شدت بر روحیه، انگیزه و نشاط خانواده‌ها و به طور خاص کودکان و دانش آموزان محروم این منطقه تاثیر منفی داشت.

از همین رو مجموعه میهن وظیفه خود دانست تا با حضور در مناطق دورافتاده و سیل‌زده، نقشی در ایجاد امید و انگیزه برای کودکان این مناطق داشته باشد. به همین خاطر بعد از وقوع سیل با اعزام گروهی از افراد متخصص که در پروژه بازدید دانش آموزان از کارخانجات میهن همیشه میزبان دانش آموزان هستند، به منطقه سیل زده و به یاری هم‌میهن‌های عزیز بلوچ شتافت.

میهن رهسپار سفری شد به دور افتاده‌ترین روستاهای ایران در استان سیستان و بلوچستان، از روستاهای منطقه نیک شهر و دشت یاری تا اخرین و دورافتاده ترین روستای مرزی ایران، گواتر (در کرانه دریای عمان و مرز پاکستان).

آنها در این منطقه حضور یافتند تا علاوه بر توزیع بسته‌های حمایتی برای خانواده‌ها مانند روغن، چای، تن ماهی، کنسرو و شیر و ... با اجرای برنامه شاد و فرهنگی، نمایش عروسکی و مسابقه و اجرای دیگر سرگرمی‌ها، بار دیگر امید و شادی را در دل این کودکان زنده کنند و برای لحظاتی هرچند کوتاه، لبخند را بر لب‌های اندوه‌ دیده این کودکان برگردانند.

امید است با حضور در کنار خانواده‌ها و کودکان دوست داشتنی بلوچ، بتوان سهمی هر چند کوچک در تسکین این اتفاق تلخ داشت و در نهایت، امید را در دل و لبخند را بر لب‌های کودکان این بخش از سرزمین نشاند.
علاقه‌مندان به همراهی با مجموعه میهن می‌توانند با کمپین #امیدهست در این کار خیر سهیم شوند.

2121

کد خبر 1348688