چه تخفیف‌هایی به طرح ترافیک ۹۹ اختصاص پیدا می‌کند؟

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: علیخانی گفت: برای رانندگان جهت ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی طرح‌های تشویقی و تخفیفی پیش بینی شده است.

محمد علیخانی، رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران در توضیح آخرین جزئیات افزایش قیمت پایه و ضرایب ورود به محدوده‌ طرح‌های ترافیکی در سال ۹۹، گفت: شورای شهر تهران مصوبه‌ای را گذراند که بر اساس آن قیمت پایه ورود به محدوده‌های طرح‌های ترافیکی از ۲۳ هزار تومان به ۲۸ هزار تومان افزایش پیدا کرد که اگر میزان ضریب افزایش را محاسبه کنیم، رقمی در حدود ۲۱ درصد (زیر نرخ تورم) نرخ ورود به محدوده های ترافیکی افزایش پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به ارائه تخفیف جهت ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی، افزود: اگر نرخ پایه ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی را در ضرایب اعمال کنیم، آنگاه متوجه می‌شویم که اگر فردی از بسته‌های تشویقی جهت تخفیف در نرخ عوارض بهره ببرند حتی رقمی کمتر از ۲۸ هزار تومان برای تردد خود در محدوده طرح‌های ترافیکی باید پرداخت کند.

علیخانی در پاسخ به این سوال که ضریب یک و نیم در نرخ پایه ۲۸ هزار تومان برای چه افرادی محاسبه می‌شود، تصریح کرد: این ضریب برای افرادی محاسبه می‌شود که از هیچکدام از بسته‌های تشویقی ارائه شده مانند داشتن معاینه فنی برتر، ارائه پول نقد، نداشتن تخلفات رانندگی در سال گذشته و دیگر تخفیفات بی‌بهره باشند.

او تصریح کرد: ما در مدیریت شهری تخفیف‌های زیادی برای رانندگان اعمال کردیم و در کلام نرخ عوارض ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی ۴۲ هزار تومان است، اما در واقعیت مشمول بسته‌های تخفیفی می‌شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل ونقل شورای شهر تهران با اشاره به این نکته که شهرداری تهران در نظر داشت نرخ عوارض ورود به محدوده زوج و فرد را ۶۲ درصد را افزایش دهد، گفت: در کنار این خواسته شهرداری تهران بر این بود تا در کنار افزایش نرخ پایه ورود به محدوده طرح‌های ترافیکی ضرایب آن را نیز افزایش دهد که ما در شورای شهر تهران ضریب را مانند سال گذشته (۰.۷۵) ثابت نگه داشتیم و تنها نرخ پایه را ۵ هزار تومان افزایش دادیم.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1350077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۰:۴۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۸
  0
  درصد تورم همون درصد افزایش حقوق کارمندان دولت هست چون دولت قانونا حقوق ها رو مطابق تورم زیاد می کنه باید ببینید چقدر حقوقها زیاد میشه ، طرح ترافیک رو هم همون قدر زیاد کنید
 • RO ۰۰:۰۴ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۹
  0
  دستتون درد نکنه !!! اول قرار بود ۶۰ درصد افزایش بدهند بعد بخشیدن کردن ۲۱ درصد افزایش !!! ما این همه نعمت که از وجود نازنین شما نصیبمان شده را چطور جبران کنیم