کاربران خبرآنلاین نظر دادند: با دریافت مالیات از لاکچری‌ها موافقیم

برخی کاربران خبرآنلاین بر این عقیده اند که در شرایط فعلی برای گرفتن مالیات نیاز به زیر ساخت هایی داریم که تمام دارایی ها و درآمد های شهروندان در آن ثبت شده باشد تا فرار مالیاتی صورت نگیرد و مالیات تنها از قشر محدودی گرفته نشود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در مصوبه جدیدی که کمیسیون تلفیق به مجلس ارائه داده است خانه هایی با ارزش بیشتر از ۱۰ میلیارد تومان و خودروهای سواری بالاتر از ۱ میلیارد تومان مشمول مالیات می شوند.

بر این اساس در سال آینده مالک خانه‌ای با ارزش ۱۵ میلیارد تومان باید سالانه پنج میلیون تومان مالیات پرداخت کند، اگر خانه‌ای ۲۵ میلیارد تومان ارزش داشته باشد صاحب آن باید سالانه ۲۵ میلیون تومان مالیات بپردازد.خودروی سه میلیارد تومانی، مالیات سالانه ۱۵ میلیون تومان و خودروی پنج میلیارد تومانی نیز مالیات سالانه ۳۰ میلیون تومان را باید پرداخت کند.

یکی از کاربران خبرآنلاین در نظرسنجی ای تحت عنوان "با گرفتن مالیات از خانه ها وخودروهای لوکس موافقید" نوشت: بنظرم برای دریافت مالیات باید حداقل یک نظام نظارتی دقیق که پالایش و کنترل تمام مجراها رو در اختیار داره و میتونه بدون محدودیت دارایی های شما رو بررسی کنه در ابتدا نیاز داریم، بعد از اون بر اساس ثروت و درآمد یک مالیات تصاعدی از پایین به بالا وضع کرد تا شاید اینطور بشه رفاه اجتماعی رو کمی گسترش داد. بنطرم این طرح میتونه خوب باشه اما باید خیلی قوی تر و گسترده تر باشه و صرفا محدود به ملک و خودرو لوکس تعلق نگیره. 

 برخی کاربران نیز از احتمال افزایش قیمت خانه های معمولی با اجرای این طرح ابراز نگرانی کرده بودند. 

آنچه از پاسخ کاربران به این نظر سنجی آشکار است نگرانی آن ها از عدم استفاده درست از مالیات ها و یا گرفتن مالیات از قشر کم درآمد جامعه است به طوری که یکی از کاربران در پاسخ به این پرسش گفت: فقط باید از ثروتمندان مالیات گرفت نه از کسی که یک لقمه نان با بدبختی در می اورد.

کاربر دیگری در پاسخ به این پرسش گفت: اگر محل هزینه کرد روشن شود هیچ ایرادی نخواهد داشت.

کاربر خبرآنلاین درباره محل هزینه شدن این مالیات ها نوشت: انشاالله که برای ساخت مسکن محرومان و بهبود خط تولید خودرو و بنزین هزینه شود.

اما به طور کلی اغلب نظرات حاوی دید مثبت نسبت به این طرح بود اما به شرط اینکه این طرح در دستگاه های اجرایی به طور کامل و درست اجرا شود به طوری که یکی از کاربران در پاسخ به این پرسش گفت: بسیار خوب است. عدالت اقتصادی باید برقرار بماند.

کاربر دیگری در پاسخ به این پرسش گفت: هر کسی میخواد زندگی لاکچری داشته باشه هزینه اش را پرداخت کنه مشکلی نیست.

کاربر خبرآنلاین در ادامه گفت: خب معلومه. باید این اتفاق بیفته. چرا همش کارمندها باید در ردیف اول مالیات باشند؟

اما نظرات کاربران درباره درصد مالیات ها متفاوت بوده است به طوری که یکی از کاربران در پاسخ به این پرسش گفت: مبلغ شمول مالیات رو خیلی بالا گرفتن، خونه های ۳ میلیارد به بالا و ماشینها ۵۰۰ میلیون به بالا باید مشمول می شدند.

یکی دیگر از کاربران در پاسخ به این پرسش گفت: کاملا موافقم حتی مالیات از خانه های پنج میلیارد و خودروهای از پانصد میلیون تومان بالاتر لازم است اخذ گردد.

در این بین اما عده ای از کاربران با این طرح مخالف بودند به طوری که یکی از این کاربران در پاسخ به این پرسش گفت: هرگونه مالیات صرفاً باعث افزایش قیمت مسکن و فشار بیشتر بر محرومان می شود. مالیات بر مسکن افراد خانه دار وارد می شود و آنها این فشار را بر افراد فاقد مسکن تحمیل می کنند. با این طرح شدیدا مخالفم.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1350679

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =