آماده‌باش ۱۱۰۰ پایگاه امدادی برای امدادرسانی در حوادث جوی

فارس نوشت: رئیس سازمان امداد و نجات از آمادگی ۱۱۰۰ پایگاه امدادی در نقاط مختلف کشور و آماده باش مراکز امدادی در استان‌های درگیر در حوادث جوی، خبر داد.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر درباره «تمهیدات این سازمان برای مواجهه با تغییرات آب و هوایی و امدادرسانی به مردم»، اظهار داشت:‌ بالغ بر ۱۱۰۰ پایگاه امدادی در محورهای مختلف کشور در آماده باش کامل هستند.

وی ادامه داد: ۵۷۰ پایگاه از این تعداد پایگاه ثابت هستند که امکان استراحت موقت برای مسافرانی که دچار حوادث جوی شوند را دارند.

رئیس سازمان امداد و نجات بیان داشت: تمام مراکز امداد و نجات در استان‌هایی که پیش‌بینی بارش برف و وقوع کولاک در آنها می‌شود در آماده‌باش قرار دارند.

سلیمی از تقویت انبارهای امدادی در استان‌های درگیر در حوادث جوی خبر داد و گفت: بالگردهایی برای امداد رسانی به این مناطق اعزام شده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم در صورت نیاز به خدمات امدادی می‌توانند با شماره ۱۱۲ که امکان ارتباط بدون سیم کارت نیز دارد، از نزدیکترین پایگاه امدادی اطلاع پیدا کنند.

رئیس سازمان امداد و نجات  توصیه کرد: افرادی که قصد مسافرت دارند حتما بستن زنجیر چرخ را فرا گرفته تا در صورت نیاز مشکلی نداشته باشند.

۲۳۵۲۳۵

کد خبر 1350954

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =