ضرورت استفاده از ظرفیت تشکلهای مردم‌نهاد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت

مریم بیدخام در آیین اختتامیه «جشنواره یاوران ایثار» بر ضرورت استفاده از ظرفیت تشکلهای مردم‌نهاد در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ مریم بیدخام مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در آیین اختتامیه «جشنواره یاوران ایثار» که در سینما بهمن حوزه هنری برگزار شد،  ضمن تبریک ایام مبارکه دهه مبارکه فجر افرادی را که در حوزه های مختلف فرهنگی اجتماعی و بویژه بحث ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  قدم بر می‌دارند ، افسران جبهه فرهنگی کشور خواند و گفت: هدف از برگزاری این همایش‌ها فارغ از بحث‌های نظری، این است که فرهنگ ایثار در جامعه نهادینه و تبلور آن به صورت فرهنگ در جامعه مشاهده شود.
وی ضمن مهم دانستن تبیین اهداف انقلاب و ارزش های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت به ویژه برای جوانان اظهارکرد: تشکلهای شاهد و ایثارگر با احساس مسئولیت و دغدغه جهت برطرف کردن آسیب های موجود در جامعه پا به عرصه گذاشته اند تا بتوانند با اجرای برنامه های مختلف فرهنگی و اجتماعی در بین جامعه ایثارگر و آحاد مردم، فرهنگ ایثارگری را به لایه های اجتماعی منتقل و در مرتفع نمودن آسیبهای اجتماعی ایفای نقش نمایند.
بیدخام افزود: تبیین اهداف و ارزش‌های دفاع مقدس باید مورد توجه واقع شود و برگزاری جشنواره‌ها و مراسمات با محوریت دفاع مقدس در جامعه پررنگ شود تا بتوانیم در راستای زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدای والامقام به اهداف خود جامه عمل پوشانده و این مسیر را برای جوانان هموار کنیم.
وی با  تاکید بر اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه بایستی به عنوان یک اولویت مهم و اساسی مورد توجه قرار گیرد گفت: ایجاد زمینه های لازم برای ایجاد تشکل هایی که در این زمینه فعالیت دارند و فراهم کردن بستری مناسب برای ورود به این حوزه  ضروری است.
وی با بیان اینکه در استان قزوین ۵ سازمان مردم نهاد در حوزه ایثار و شهادت فعالیت می کنند که مجوز خود را از استانداری دریافت کرده اند، اهم فعالیت آنها را اجرای برنامه های فرهنگی در اعیاد و مناسبت های مختلف، برگزاری کارگاههای آموزشی و توانمندسازی ایثارگران، حمایت از ایثارگران جهت پیشرفت در عرصه های مختلف، معرفی و ترویج سیره شخصیتی شهدای انقلاب، گردآوری آثار شهداء و ایثارگران عرصه های مختلف برشمرد.
در پایان از ۵ گروه برتر مردم نهاد در حوزه دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

۴۶

کد خبر 1352165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =