هشدار پمپئو در عربستان: نباید در برابر ایران کوتاه بیاییم

فارس نوشت: وزیر امور خارجه آمریکا در سفر به عربستان در مصاحبه‌ای مدعی شد ایران نه فقط تهدیدی برای آمریکا بلکه برای کل جهان است و نباید در مقابل آن کوتاه آمد.

پمپئو در مصاحبه با روزنامه «تاون هال» مدعی شد: «رهبران این منطقه به‌طور بنیادین می‌دانند که قاسم سلیمانی تروریست بود که نه تنها صدها آمریکایی که از آن خبر داریم بلکه هزاران نفر از مردم خودشان را کشته بود. آن‌ها عمیقاً قدردان اقدام رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ هستند که فردی را کشت که در مرکزیت خشونت‌های این منطقه قرار داشت. آن‌ها قدردان کاری هستند که ما انجام دادیم».

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «آن‌ها (سران کشورهای منطقه) قدردان توانایی آمریکا در حمایت از موضعی بازدارنده هستند که اتخاذ کرده‌ایم و می‌دانند که اگر کوتاه بیاییم، اگر در مقابل امپریالیسم عقب برویم، از این رژیم انقلابی تئوکراتیک که جان مردم عادی را می‌گیرد، چه در اردن باشد چه بحرین یا اینجا در عربستان سعودی یا امارات، بدترین اتفاق ممکن رخ خواهد داد».

وی افزود: «آن‌ها (سران کشورهای منطقه) قدردان حضور ما، حمایت ما و تلاش ما به‌عنوان بخشی از این ائتلاف هستند، خواه در تنگه هرمز باشد یا در اروپا یا در اینجا بر روی زمین».

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین مدعی شد: «تهدید ایران همچنان پا برجا است و نه فقط آمریکا بلکه تمام جهان باید هوشیاری، بازدارندگی و فشار بر رژیم ایران را ادامه دهند تا مردم ایران بتوانند در نهایت موفق شوند». پمپئو درباره تعریف خود درباره موفقیت مردم ایران توضیحی نداد.

ادعاهای پامپئو علیه دموکراسی در ایران در حالی بیان شد که روز گذشته (پنجشنبه) «برایان هوک» نماینده دولت آمریکا در امور ایران گفت:‌ «اعلام می‌کنم که آمریکا پنج مقام ارشد رژیم [ایران] را تحت فرمان اجرایی ۱۳۸۷۶ تحت تحریم قرار می‌دهد. این پنج مقام مانع از دسترسی مردم ایران به انتخابات مجلسی آزاد و منصفانه شدند».

310311

کد خبر 1355398

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۲۲:۵۲ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
  0
  اونجا وایساده واز گاو شیرده شیر میخواهد و میگه یک وفت ساده نشی باهاش دوست بشی و به امریکا کولی ندهی
 • IR ۲۲:۵۶ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۲
  0
  خب کوتاه نیا. بیشتر از این چه غلطی می کنی؟
 • حسن US ۱۵:۰۵ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  0
  آقای پمپئو تا حالا چه غلطی کردی که بخوای ازاین به بعد بکنی ... پاتو از گلیمت درازتر بکنی از کمر جدا میشه به فرموده رهبر عزیز ایران بزن و پررو تموم شد یکی بزنی قبلش ده تا میخوردی ولی حالا خدا می‌دونه تو با اون عروسک خیمه شب بازیت چند هزار بخوری این بار ایران برای شما و دولت مردانتون سفارش تابوت خواهند داد ... طوری ترا و عروسک هاتونه به درک میفرستند که حتی فکر تصمیم را براتون باقی نخواهد گذاشت دزدان و غارتگران جهانی ... خاک عالم توی سر عربستان که با دست خودش قبرخودشو از قبل آماده کرده
 • IR ۲۱:۱۱ - ۱۳۹۸/۱۲/۰۳
  0
  باید وزیر خارجه آمریکا از داغ ایران سکته کند بمیرد میگردد تو کشورها دنبال ایران جاسوزی میکند