قلعه‌نویی:بازی با پرسپولیس می‌تواند ما را در لیگ نگه دارد

تسنیم نوشت:سرمربی تیم فوتبال سپاهان بازی فردای تیمش مقابل پرسپولیس را به یک فینال تشبیه کرد که می‌تواند زردپوشان اصفهانی را در کورس رقابت در لیگ برتر حفظ کند.

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار خانگی تیمش مقابل پرسپولیس اظهار داشت: در دو سه ماه گذشته این دومین بازی است که در اصفهان بازی می‌کنیم. قرعه بدی به ما هم در لیگ خورده بود و هم در لیگ قهرمانان آسیا شرایط این‌چنین شد. همیشه بیرون از خانه بازی کردیم و بعد از بازی فولاد، این دومین باری است که در اصفهان بازی می‌کنیم. دل‌مان هم حسابی تنگ شده بود.

بازیکنان سپاهان در کوتاه‌ترین زمان توانستند راه پنج ساله را طی کنند
وی افزود: ما در بازی‌های گذشته چند مشکل داشتیم و در ساختار دفاعی و هجومی آمار خوبی در نیم‌فصل اول داشتیم، اما در نیم‌فصل دوم مدافعان ما مصدوم شدند. عملاً با یک مدافع تخصصی میانی بازی کردیم و مهدی‌زاده هم تا آماده و هماهنگ شود، زمان برد. نظم نیم‌فصل اول ما به‌هم خورد، با این حال خوشحالم که توانستیم نظم اصلی تیم‌مان را حفظ کنیم. همچنین باید از بازیکنان سپاهان تقدیر کرد که در کوتاه‌ترین زمان توانستند راه پنج ساله را طی کنند. ببینید که سرمربی تیم السد چطور درباره سپاهان صحبت کرد. درست است که ما 3 بر صفر باختیم، اما شرایط تیمی ما را هم ببینید. ما بدشانسی آوردیم و کی‌روش استنلی دو روز قبل از آن بازی مصدوم شد. البته ما بدشانسی‌های دیگری هم داشتیم.

بازی مقابل پرسپولیس یک فینال است که می‌تواند ما را در لیگ نگه دارد
سرمربی تیم فوتبال سپاهان با اشاره به دیدار تیمش مقابل پرسپولیس یادآور شد: بازی فردا یک فینال است که می‌تواند ما را در لیگ نگه دارد. بازیکنان ما هم با این حساسیت‌ها آشنایی دارند و حتی در لیگ قهرمانان آسیا هم شرایط مسابقات خودش باعث حفظ انگیزه آنها شد. در بازی با السد هم بازی خیلی خوبی انجام دادیم و شاید اگر اشتباهات بچه‌گانه انجام نمی‌دادیم، بازی ما، بازی بسیار خوبی بود. بازی با پرسپولیس نیز همین‌طور است و بازیکنان خود به خود انگیزه لازم را برای این بازی دارند. باید یک تشکری هم از باشگاه کنم و هواپیمایی تابان که سفر بی‌دغدغه‌ای را داشتیم و باشگاه نیز اردوی خوبی را برای ما فراهم کرد.

وضعیت کی‌روش استنلی نامشخص است
قلعه‌نویی درباره مصدومان تیمش خاطرنشان کرد: این دو نفر مدافع وسط‌مان را که به احتمال زیاد فصل را از دست داده‌اند. طیبی آمده و کمک می‌کند، اما نیاز به زمان دارد. سروش امروز تقریباً وارد تمرینات عمومی شد و کی‌روش استنلی هم وضعیتش نامشخص است که به بازی با ذوب‌آهن می‌رسد یا نه، چون امروز باید MRI می‌گرفت. باید از تیم پزشکی‌مان هم که تلاش زیادی می‌کنند، تشکر کنم. از تیم پزشکی خودمان و همچنین دکتر کیهانی که به ما کمک زیادی کرد. این عزیزان در کمترین زمان به ما کمک کردند. با این حال همان‌طور که گفتم باید ببینیم کی‌روش استنلی به بازی با ذوب‌آهن می‌رسد یا النصر.

نمی‌دانم چرا همیشه در حد سپاهان کم لطفی می‌شود
وی در مورد اینکه با توجه به شیوع ویروس کرونا احتمال برگزاری بازی بدون حضور تماشاگران وجود دارد، گفت: اول اینکه خواهش می‌کنم دولتمردان این مسئله را جدی بگیرند و آن را شوخی ندانند. حداقل کاری که می‌توانستند انجام بدهند، کنسل کردن پروازهای چین بود. ما قانونمند هستیم، اما نمی‌دانم چرا این چند وقته همیشه در حد سپاهان کم‌لطفی می‌شود. فصل قبل بازی ذوب‌آهن ما را برداشتند و فروردین انجام دادیم. تکلیف بازی جام حذفی ما مشخص نیست و اینجا نیز قانونمند هستیم. مدیریت باشگاه تصمیم می‌گیرد، اما دوست دارم که پس از مدت‌ها که از اصفهان دور بودیم، هواداران‌مان را داشته باشیم.

کیفیت لباس‌های ما خیلی خوب است
سرمربی تیم فوتبال سپاهان درباره کیفیت لباس‌های این تیم اظهار داشت: همیشه خود من منتقد آقای جعفری (رئیس برند آل‌اشپورت در خاورمیانه) بودم، اما کیفیت لباس‌ها اکنون خیلی خوب است. به نظرم در لیگ قهرمانان آسیا کیفیت لباس‌ها بهتر شد و بچه‌ها نیز از کیفیت آن راضی هستند. طراحی لباس‌ها نیز تغییر کرد و به نظرم طراحی بی‌نظیری دارد که آثار تاریخی اصفهان روی لباس‌ها طراحی شده است.

فردا هر تیمی بهتر و هوشمندانه‌تر عمل کند، نتیجه می‌گیرد
قلعه‌نویی درباره اینکه تیمش شکست سنگینی را مقابل السد تجربه کرد و آیا روحیه تیمش برای بازی با پرسپولیس خوب است یا نه، تصریح کرد: لیگ و آسیا شرایط فرق دارد. در آسیا در حق تیم‌های ایرانی کم‌لطفی شده است. بعد از آن برد 4 بر صفر اگر به نقش جهان می‌آمدیم و با آن روحیه مقابل هواداران‌مان بازی می‌کردیم، شرایط فرق داشت و اکنون با شش امتیاز صدر جدول بودیم. شرایط لیگ و آسیا فرق دارد و فردا ما یک فینال را پیش رو داریم. هرچند در بازی با السد معتقدم گل دومی که خوردیم آفساید بود. با این حال بازی فردا تفاوت دارد، فینال‌گونه است و هر تیمی بهتر و هوشمندانه‌تر عمل کند، نتیجه می‌گیرد. در بازی با السد قدرت حریف یک بحث بود، اما اشتباهات بچه‌گانه ما هم بود که اگر آن اشتباهات را نداشتیم، شکست این‌چنینی هم نمی‌خوردیم.

کاری را که امسال السد کرد ما سال گذشته انجام داده بودیم
وی درباره اینکه اگر بازی فردا با حضور تماشاگران برگزار شد چه توصیه‌ای برای تماشاگران دارد تا از شیوع بیماری کرونا جلوگیری شود، گفت: کشور ما در شرایطی بحرانی قرار دارد و باید خودمان مراقبت باشیم. به‌هرحال یکسری سفارش‌ها را وزارت بهداشت انجام داده است و یکسری موارد را خود مردم باید انجام بدهند. نمی‌خواهم این را بگویم که دوستان ناراحت شوند. من 35 سال پیش در السد بازی کردم و امروز از ما تقدیر کردند. ما سال گذشته همین کار را با سیدجلال که در سپاهان بازی می‌کرد، انجام دادیم. ببینید چه برخوردی با ما شد. کاری که السدی‌ها انجام دادند، ما سال گذشته انجام دادیم. ببینید اما چه توهین‌هایی به ما شد. باید این قشنگی‌های فوتبال را حفظ کنیم، اما برعکس ببینید چه توهین‌هایی به ما می‌شود و هنوز صحبت از این است که در بازی سال قبل چه شد یا در آن بازی آن سرباز آسیب دیده بود و صحبت از فینال جام حذفی است. این چیزها را تمام کنید. متأسفانه می‌بینیم که روی سکوها چه اتفاقاتی رخ می‌دهد و چه توهین‌هایی به همدیگر می‌کنیم.

احترام‌ها از بین رفته و بزرگ‌تری و کوچک‌تری نیست
سرمربی تیم فوتبال سپاهان یادآور شد: به نظرم هر کاری می‌کنند، انجام بدهند، اما توهین به یکدیگر را تمام کنند. من تعجب می‌کنم در کشوری زندگی می‌کنیم که فرهنگ غنی داشت و این همه ثروت دارد، اما الان ببینید از ایران چه مانده است. دیگر احترام‌ها از بین رفته و بزرگ‌تری و کوچک‌تری نیست. دیگر هیچ چیز مانند گذشته نیست و یک زمان به ایرانی بودن خودمان افتخار می‌کردیم، اما حالا امروز به چه روزی افتادیم. در کوچه و محله‌ها نیز دیگر آن احترام‌ها نیست و کوچک‌تری و بزرگ‌تری از بین رفته است. برای بازی فردا هم توصیه می‌کنم به هواداران فقط تیم خودشان را تشویق کنند و هر اتفاقی رخ داد یا توهینی شد، به تشویق تیم خودشان ادامه بدهند و حتی اگر به سمت من هم مسئله‌ای وجود داشت یا شعاری دادند، هواداران ما کار خودشان را انجام بدهند.

از نظر امکاناتی 700 سال از قطر عقب هستیم
قلعه‌نویی درباره اینکه فاصله فوتبال ایران و قطر چقدر است، اظهار داشت: شرایط تفاوت دارد و باید این مسئله را به سه دسته ستادی، انسانی و امکاناتی تقسیم کرد. ما از نظر امکاناتی 350 سال عقب هستیم، اما از نظر نیروی انسانی اگر آن امکانات را داشته باشیم، خیلی جلو هستیم. دیگر این حرف من نیست و حرف ژاوی است، اگر امکانات فوتبال قطر در اختیار ما بود، راحت بین پنج کشور برتر جهان بودیم. حالا من بعداً رفتم و برخی امکانات را در فوتبال قطر از جمله آب درمانی‌ها را دیدم و وقتی آنها را دیدم باید بگویم ما 700 سال از فوتبال آنها عقب هستیم.

251 251

کد خبر 1355844

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =