اعزام هیئت های ویژه در اجرای دستورالعمل ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری به سراسر کشور

حجتی پور معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندانهای کشور که در جلسه شورای معاونین اداره کل زندانهای البرز شرکت نموده بود گفت: بنابر دستور رئیس محترم سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور هیئت های ویژه در اجرای دستورالعمل ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری رئیس محترم قوه قضاییه به سراسر کشور اعزام شدند .

به گزارش خبرآنلاین استان البرز  وی که خود به عنوان یکی از قضات ارشد ورئیس دادسرای عمومی و انقلاب را در پرونده خود دارد افزود : در اجرای دستور ریاست محترم قوه قضائیه در بحث ساماندهی و کاهش جمعیت کیفری و اجرای بخشنامه ای از ناحیه ایشان  در خصوص زندانها ابلاغ شد که در همین زمینه ریاست محترم سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور هیئت های ویژه ای را تشکیل داده و به استان های مد نظر من جمله استان البرز اعزام نمودندکه هدف از ماموریت بنده به استان البرز در همین خصوص است .

حجتی پور اظهار داشت: هدف از این دیدارها تبادل نظر در خصوص اجرای دستورالعمل مذکور و جلسه فنی با رئیس کل دادگستری و دادستان محترم کرج مقرر شد تا در خصوص تعلیق مجازات، آزادی و عفو مشروط، بیماران صعب العلاج و وضعیت کلی سایر زندانیان مورد بررسی قرار خواهد گرفت تا بتوانیم در روند رسیدگی سهل تر و به صورت جامع اجرایی نمائیم.

حجتی پور در پاسخ به سوالی در خصوص اهمیت فعالیت های فرهنگی و تربیتی با اشاره به حضور بیش از ۱۰۰۰ مبلغ در زندانهای کشور خاطر نشان کرد : که توجه به امر انسان سازی با توجه به مفاهیم دینی و قرآنی و نیز سایر رشته ها در قالب برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از اولویت های مهم سازمان زندانهای کشور است.

وی افزود: پیرامون آئین دادرسی جدید در زمینه امتیازات فرهنگی در راستای اصلاح و تربیت ارفاق های بسیاری در در کمک به مددجویان  لحاظ شده است.

حجتی پور در بخش دیگری از سخنان خود به روابط عمومی اداره کل زندانهای البرز در خصوص زندانیان رای باز گفت:  آئین نامه سازمان زندانها در راستای قانون آئین دادرسی کیفری ماده ۵۲۸ تنظیم شده است و مساله رسیدگی به زندانیان رای باز در قالب نظام نیمه آزادی ماده ۶۳ قانون مجازات اسلامی مطرح شده است که از ناحیه سازمان زندانها تکمیل شده و به قوه قضائیه ارائه شده است. این گزارش می افزاید: به جهت حضور   معاون سلامت و اصلاح و تربیت سازمان زندانهای کشور به همه زندانیان واجد شرایط ۵ روز مرخصی و همچنین ملاقات حضوری اعطاء شد.

48

کد خبر 1356636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =