باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: اعضای شورای شهر تهران با ۱۲ رای موافق ۲ فوریت طرح الزام شهرداری تهران به مدیریت کنترل شیوع بیماری‌های ویروسی در پایتخت را به تصویب رساندند.

دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران برای تهیه دستورالعمل کنترل شیوع بیماری‌های ویروسی در هیأت رئیسه شورای شهر تهران اعلام وصول شد.

در ابتدای بررسی این دستور ناهید خداکرمی عضو شورای شهر تهران در تشریح دو فوریت طرح الزام شهرداری تهران برای کنترل شیوع ویروس کرونا گفت:ایفای نقش مسئولیت اجتماعی شهرداری و عمل به تکلیف بند پانزده قانون ۵۵ شهرداری‌ها که شهرداری بر این اساس مکلف است برای جلوگیری از شیوع بیماری ویروس کرونا در چهار چوب مدیریت خود در کنار سایر دستگاه‌ها مانند وزارت بهداشت و مدیریت بحران نسبت به برنامه ریزی انجام شده اقدام کنند.

عضو شورای شهر تهران‌افزود: امروز که این بیماری به شکل یک مشکل مطرح است باید شهرداری تهران اقدام‌های پیشگیرانه و آموزشی را در دستور کار خود قرار دهد.

خدا کرمی افزود: تا سقف ۱۰ میلیارد تومان به شهرداری اجازه داده می‌شود که برای مدیریت شیوع ویروس کرونا فعالیت آموزشی و پیشگیرانه انجام دهد.

در ادامه حسن رسولی عضو شورای شهر تهران در مخالفت با دو فوریت این طرح گفت: شهردار تهران ۴ درصد در بودجه اختیار هزینه برای مواقع حساس دارد و در جلسه پیشین شورای شهر تهران نیز شهردار تهران در گزارش خود اعلام کرد که چه اقدام‌هایی تا به امروز انجام داده است.

عضو شورای شهر تهران ادامه داد: شورای امنیت ملی وضعیت کشور را زرد اعلام کرد و در این شرایط دستورالعمل‌ها مشخص است و ما امروز در پایتخت تمام بیلبوردهای شهری به آگاهی بخشی مردم درباره ویروس کرونا اختصاص پیدا کرده است و میخواهم بگویم ما در مدیریت شهری با پیش دستی باعث التهاب جامعه نشویم و اجازه دهیم دستگاه‌ها کار خود را انجام دهند.

پس از اظهار نظر اعضای شورای شهر تهران دو فوریت الزام‌شهرداری تهران به انجام اقدامات پیشگیرانه برای کنترل شیوع کرونا ویروس را در صحن شورا به رای گذاشته شد و اعضای این شورا با ۱۲ رای موافق دو فوریت این طرح را به تصویب رساندند.

۴۷۲۳۲

کد خبر 1356978

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =