یگان‌های جنگ نوین ارتش آماده مقابله با کرونا شدند

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای ارتش در غرب از آمادگی یگان‌های جنگ نوین ارتش جمهوری اسلامی در غرب کشور برای مقابله با "کرونا" در شش استان کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ فرهاد آریانفر روز سه شنبه با اشاره به آماده‌باش یگان‌های ارتش در غرب کشور برای انجام اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با شیوع کرونا، گفت: یگان‌های جنگ نوین ارتش در غرب کشور ماشین‌ها و تجهیزاتی دارند که برای ضدعفونی کردن و از بین بردن آلودگی‌ها در شرایط جنگی تعبیه شده اند و در شرایط کنونی هم می توان از آنها برای ضدعفونی سطح شهرها استفاده کرد. ارتش در غرب کشور این آمادگی را دارد که بنا به دستور ستاد کل نیروهای مسلح در حوزه ضدعفونی ورود کند.

فرمانده قرارگاه منطقه ای ارتش در غرب ایران افزود: در استان کرمانشاه هفت یگان جنگ نوین است که می توانند پای کار بیایند و در مجموع در شش استان زنجان، قزوین، همدان، کردستان، ایلام و کرمانشاه ۱۷ یگان جنگ نوین است که می‌توانند در حوزه پیشگیری از کرونا به کمک بیایند.

وی در ادامه با اشاره به انجام اقدامات ضدعفونی در سطح معابر طی چند روز گذشته در استان کرمانشاه از سوی ارتش، گفت: ضدعفونی کردن را از محدوده مرکزی شهر کرمانشاه از میدان فردوسی به سمت میدان سپاه و حافظیه و در شرق شهر کرمانشاه در محلاتی مثل جعفر آباد به مدت دو روز انجام دادیم، اما طی دو روز گذشته به دلیل بارندگی‌ها و احتمال شست و شوی مواد ضدعفونی کننده کار را متوقف کردیم.

سرتیپ آریانفر اظهار داشت: در روزهای گذشته همچنین بخش هایی از معابر شهرستان‌های اسلام آباد غرب و سرپل‌ذهاب را توسط نیروهای ارتش ضدعفونی کردیم.
وی با اشاره به ماموریت ارتش در نقاط مرزی، اضافه کرد: آمادگی ضدعفونی پایانه های مرزی سومار و پرویز خان را در صورت دستور ستاد کل نیروهای مسلح داریم.

۲۷۲۱۵

کد خبر 1360140

برچسب‌ها