استاندار مرکزی: شرایط برای مبارزه با کرونا با ثبات است

استاندار مرکزی با اشاره به ثبات شرایط در مبارزه با کرونا گفت: وضعیت استان از نظر استاندارد تخت‌های بیمارستانی بسیار پایین است و استان مرکزی در رتبه ۳۰ کشوری از این لحاظ قرار دارد.

 به گزارش خبرآنلاین از اراک  ؛ سیدعلی آقازاده اشاره به وضعیت استان مرکزی در مبارزه با کروناویروس اظهار داشت: شرایط استان برای مبارزه با کرونا، شرایط با ثباتی است، بر اراک تسلط داریم ، در ساوه و دلیجان هم اوضاع بهتر از قبل شده است اما ۳ هفته بسیار سنگین را باید با تعامل مردم و مسئولان مدیریت کنیم .

وی افزود: براساس آمار، دربین ۶ استان با بیشترین تعداد مبتلایان هستیم اما اکنون شرایط با ثباتی در زمینه تعداد و فوتی‌ها داریم .

استاندار مرکزی تصریج کرد: استمرار شرایط سبب می‌شود بر اوج فعالیت بیماری پیروز شویم، اما باید مردم با مسئولان تعامل بیشتری داشته باشند.

آقازاده بیان کرد: شرایط در دو شهرستان دلیجان و ساوه بهتر شده و با تغییرات مدیریتی، شوک مناسبی به بدنه بهداشت و درمان این شهرستان‌ها وارد شده است .

وی ادامه داد: از نظر امکانات و تجهیزات پزشکی در رده آخرین استان‌ها هستیم و شاید بتوان گفت، سی‌امین استان کشور هستیم اما با اتخاذ تدابیر لازم، هم‌اکنون کمبودی از نظر تخت بالینی نداریم زیرا امکاناتی بسیج شده که اگر نیاز شود از آنها به خوبی استفاده می‌کنیم .

تیم‌های نظارتی از هفته آینده تردد خودروهای غیربومی در جاده‌های استان را کنترل می‌کنند

استاندار مرکزی عنوان کرد: تیم‌های نظارتی از هفته آینده تردد خودروهای غیربومی در جاده‌های استان را کنترل می‌کنند و امسال پذیرای مهمان‌های نوروزی در استان نیستیم.

آقازاده افزود: این اقدام برای حفظ سلامتی مردم و کنترل شیوع ویروس کرونا انجام می‌شود و از مردم استان درخواست داریم  از حضور در اجتماعات و دید و بازدیدهای نوروزی و سفر به مناطق مختلف کشور به طور جدی پرهیز کنند.

وی تصریح کرد: با اقدامات انجام شده در حوزه‌های مختلف روند شیوع این ویروس به ویژه در شهرهای دلیجان، ساوه و اراک پایدار شده است.

استان مرکزی از لحاظ استاندارد تخت‌های بیمارستانی در رتبه ۳۰ کشور قرار دارد

استاندار مرکزی بیان کرد: وضعیت استان از نظر استاندارد تخت‌های بیمارستانی بسیار پایین است و استان مرکزی در رتبه ۳۰ کشوری از این لحاظ  قرار دارد اما با تمهیدات انجام شده خوشبختانه تاکنون در پذیرش و بستری بیماران کرونایی با مشکل کمبود تخت مواجه نشدیم.

آقازاده ادامه داد: کارخانجات تولید الکل در استان پشتیبان خوبی در این مدت بوده‌اند ،امیدوار به تامین ماسک مورد نیاز هستیم و قیمت‌گذاری آن را هم برعهده ستاد تنظیم بازار گذاشته‌ایم تا با قیمت مناسب به دست مردم برسد.

46

کد خبر 1363809

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =