۰ نفر
۲۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
بورس امسال چقدر رشد کرد؟

مهر نوشت: امسال بورس یکی از پر رونق ترین سال های فعالیتش را سپری کرد اما بازار بورس در حالی به پایان سال ۹۸ نزدیک می شود که روند کاهشی را در پیش گرفته است.

از ابتدای امسال تاکنون در مدت ۲۳۳ روز معاملاتی تعداد یک هزار و ۹۱ میلیارد و ۲۱۳ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۴۸۹۶ هزار و ۷۳۵ میلیارد ریال در ۱۰۹ میلیون و ۷۲۶ هزار و ۸۹۱ دفعه مورد در بورس اوراق بهادار معامله قرار گرفته است.

همچنین بررسی معاملات بازار سهام به تفکیک بازار نشان می‌دهد در این مدت ۷۰۸ میلیارد و ۳۵ میلیون سهم به ارزش ۲۳۳۳ هزار و ۱۳۳ میلیارد ریال در ۴۹ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۹۴۰ نوبت در بازار اول؛ ۳۵۱ میلیارد و ۶۴۰ میلیون سهم به ارزش ۲۱۳۴ هزار و ۲۸۹ میلیارد ریال در ۵۸ میلیون و ۷۶۸ هزار و ۷۷۹ نوبت در بازار دوم؛ ۱۴۵ میلیون و ۷۰۰ هزار برگه به ارزش ۱۰۱ هزار و ۴۶۸ میلیارد ریال در ۳۲ هزار و ۵۸۴ نوبت در بازار بدهی، ۲۱۷ میلیون و ۶۵ هزار قرارداد به ارزش ۲,۱۷۲ میلیارد ریال در ۱۲۶ هزار و ۷۰۶ نوبت در بازار مشتقه و ۳۱ میلیارد و ۱۷۵ میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش ۳۲۵ هزار و ۳۸۶ میلیارد ریال در ۹۷۷ هزار و ۱۶۵ نوبت مورد معامله قرار گرفته است.

شاخص کل نیز که معاملات امسال بورس را از ارتفاع ۱۷۸ هزار و ۶۵۹ واحد آغاز کرده است، تاکنون با ۳۴۱ هزار و ۸۶۷و احد رشد، معادل ۱۹۱.۳۵ درصد افزایش را به ثبت رسانده و به ارتفاع ۵۲۰ هزار و ۵۲۶و احد رسیده است.

شاخص بازار اول نیز در این مدت با رشد ۲۳۶ هزار و ۸۶و احدی و شاخص بازار دوم با رشد ۷۵۰ هزار و ۹۸۱و احدی به ترتیب ۱۷۶.۳۶ و ۲۱۷.۵۷ درصد افزایش داشته‌اند.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1364322

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =