پاسخ به یک سوال درباره جدایی این سرمربی از تیم‌ملی

برنامه تیم ملی والیبال با تعویق لیگ ملتها تا بعداز المپیک 2020 توکیو ،تغییر می‌کند.

مهری رنجبر: فدراسیون در برنامه قبلی برای لیگ ملتها که از 2 خردادماه سال اینده شروع می شد، تاریخ  15 فروردین ماه را برای اردو در قرنطینه کامل تعیین کرده بود. اما حالا  در روزهای کرونایی که fivb  را مجبور به تغییر زمان لیگ ملتها کرده ، فدراسیون هم چاره ای جز تغییر برنامه اش ندارد. علی فتاحی سرپرست دبیری فدراسیون با تایید این مطلب می گوید:«شروع اردو از 15 فروردین ماه برای زمانی که که لیگ ملتها از دوم خردادماه شروع می شد اما حالا که لیگ ملتها به اواخر مردادماه موکول شده ، دو ماه حداقل فرجه زمانی  به وجود آمده و ما هم اجباری برای شروع اردو از فروردین ماه نداریم و سلامتی بازیکنان مهم است.»

هرچند ممکن است دوری از تمرین بدن بازیکنان را از فرم خارج کند و با شروع اردو کار سخت می شود اما فتاحی معتقد است نباید نگران بود:« درست است که عدم تمرین بدن را از فرم آمادگی خارج می کند اما حرف ما از ورزشکاران حرفه ای است  که یا دوره قبل در المپیک بوده اند یا در اردوی المپیک تمرین کرده اند. شک نکنید ورزشکاران ما  بدنشان را رها نمی کنند و به رغم نبود اردو در خانه تمریناتشان را انجام می دهند  تا با آمادگی حداقلی به اردو بیایند. امیدواریم با شروع اردو هیچ مشکلی پیش نیاید چرا که بازیکنان ما حرفه ای هستند.»

با این شرایط حالا فدراسیون والیبال باید با تغییر برنامه ها ، برای امادگی تیم ملی در المپیک برنامه ریزی کند. سرپرست دبیر فدراسیون هم تایید می کند:« ناخودآگاه در این روش مدل کار ما عوض می شود. چرا که قبلا قرار بود تیم اول در لیگ ملتها شرکت کند اما حالا با جابه جایی این رقابتها  تیم ملی بازی تدارکاتی را از دست داده و باید برنامه دیگری برای آمادگی اش چید.حتی درباره استفاده از بازیکنان جوان و اصلی . به هر حال شیوع کرونا در اروپا برنامه های  تدارکاتی ما برای تیم ملی را تحت الشعاع قرار می دهد  و بنابراین باید تغییر نگرش داشته باشیم  و روی پیشنهاد بازیهای چند جانیه هم فکر کنیم.»

 ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی والیبال هم قراردادش با پایان المپیک تمام می شود و حالا خیلی ها معتقدند تیم ملی در لیگ ملتها بدون کولاکوویچ حاضر می شود. چرا که او می خواهد با پایان قراردادش با تیم ملی دیگری یا باشگاه کار کند. اما فتاحی می گوید:«  اجازه بدهید المپیک تمام شود بعد درباره شرایط  یا ماندن ، نماندن کولاکوویچ صحبت کنیم. فعلا اولویت ما جمع و جور کردن برنامه های داخلی است .»   

251 251

کد خبر 1364868

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =