فعال شدن سامانه «برنامه ملی مبارزه با کرونا»

هم استانی های عزیز می توانند با مراجعه به سایت http://salamat.gov.ir و وارد کردن کد ملی، شماره موبایل و سپس تکمیل پرسشنامه مذکور، از وضعیت سلامتی خود مطلع شوند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، ابراهیم قادری معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان از فعال شدن سامانه «برنامه ملی مبارزه با کرونا» در استان خبر داد و اظهار داشت: تشخیص زودرس و تحت نظر قرار دادن بیماران مبتلا به کروناویروس از اساسی ترین ارکان مبارزه با این بیماری به شمار می آید و بنابراین وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی این موضوع را به صورت جدی مورد توجه قرار داده اند.
وی با اشاره به راه اندازی و فعال شدن سامانه «برنامه ملی مبارزه با کرونا» به آدرس http://salamat.gov.ir، تصریح کرد: هم استانی های عزیز می توانند با مراجعه به این سایت و وارد کردن کد ملی و شماره موبایل و سپس تکمیل پرسشنامه مذکور، از وضعیت سلامتی خود مطلع شوند.
معاون بهداشتی دانشگاه گفت: پس از ثبت اطلاعات توسط افراد در سامانه، مراقبین سلامت با آنان تماس گرفته و در صورت داشتن علائم خطر سریعا شخص را به پزشک مراکز جامع سلامت ١۶ ساعته تعیین شده برای درمان سرپایی بیماران مذکور ارجاع می دهند.
قادری بیان کرد: در صورت حاد بودن شرایط بیماران، پزشکان، آنان را به درمانگاه های سطح دوم و یا بیمارستان های معین ارجاع خواهند داد.
وی ضمن بیان اینکه، اطلاعات ثبت شده موجب بهبود غربالگری بیماران و کاهش میزان بروز بیماری و تعداد بیماران بستری شده در مراکز درمانی در روزهای آینده خواهد شد، اضافه نمود: شناسایی زود هنگام بیماران، چرخه انتقال ویروس را قطع و اثرگذاری روند درمان را بیشتر خواهد نمود، بنابراین از مردم عزیز خواهشمندم در خصوص ارزیابی وضعیت سلامتی خود از طریق این سامانه اقدام نمایند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع و راه های ابتلا شدن به بیماری کروناویروس، پرهیز از برگزاری تجمعات و مراسماتی از قبیل چهارشنبه سوری باید رعایت گردد.

46

کد خبر 1365080

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =