پیشنهاد سپاه برای خدمت سربازی فعالان مشمول در صحنه مبارزه با کرونا/ رزمایش جدید ارتش برای پیشگیری و پایش شیوع کرونا در گلستان برگزار می‌شود

سردار شریف با تشریح اقدامات جدید و تکمیلی سپاه در پیشگیری و مقابله با کرونا از پیشنهاد احتساب زمان فعالیت مشمولین فعال در صحنه پیشگیری و مقابله با کرونا به عنوان بخشی از خدمت سربازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سپاه نیوز، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف سخنگو و مسئول روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در تشریح اقدامات جدید و تکمیلی سپاه و بسیج در عرصه پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گفت: به یاری خداوند متعال پس از فرمان مبارک فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) به سردار رئیس محترم ستاد کل نیروهای مسلح مبنی بر تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی نیروهای مسلح و متعاقباً برگزاری جلسات اولیه این قرارگاه با حضور فرماندهان و مسئولین عالی ارتش، سپاه، ناجا، وزارت دفاع و نیز مسئولین وزارت بهداشت و درمان و ستاد ملی مبارزه با کرونا، نیروهای سپاه و بسیج در تداوم نقش آفرینی‌هایی که از روزهای اول شیوع این بیماری در کشور و تماس سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه  با وزیر محترم بهداشت گرفته است، وارد مرحله نوینی از امداد و خدمت رسانی در این جهاد مقدس شدند.

وی افزود:طی روزهای اخیر و در چارچوب مصوبات و ابلاغیه های قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا (ع)، قرارگاه پدافند زیستی سپاه روند انسجام بخشی بیشتر ظرفیت ها و توانمندی های میدانی برای بهبود خدمات را تقویت و شتاب بخشیده است.

سردار شریف با اشاره به فعالیت شبانه‌روزی بیمارستانها و مراکز درمانی سپاه و نیروهای بسیجی در سراسر کشور و تلاش همه جانبه و فراگیر سازمانی  برای پاسخ به نیازهای ستاد ملی مبارزه با کرونا خاطرنشان کرد: در همین راستا  ۷۰۰ تخت دیگر به ظرفیت بستری بیمارستان بقیه الله (عج) تهران افزوده شده است و با تجهیز نقاهتگاه ها و کمپ های مراقبتی و نیز تزریق نیروی انسانی متخصص پزشک و پرستار به مجموعه‌های درمانی و تشخیصی در کنار تمهیدات و تلاش های سایر دستگاه ها، نهادها و سازمان‌های فعال در حوزه مبارزه با کرونا شرایط مطمئن تری فراهم شده است.

سخنگوی سپاه یادآور شد: در حوزه تامین اقلام بهداشتی و توسعه عملیات آلودگی زدایی و ضدعفونی کردن معابر و اماکن، هم اکنون ۱۰ هزار پایگاه مقاومت بسیج در استان‌ها و شهرهای مختلف فعال هستند و با حمایت های مستقیم و غیر مستقیم در زمینه تولید ماسک، دستکش، لباس و مواد ضد عفونی و توزیع مدیریت شده آن به مردم و همچنین تهیه و توزیع بسته های معیشتی به نیازمندان و آسیب دیدگان در استان‌های بیشتر درگیر با کرونا در وضعیت رضایت‌بخشی رسیده‌ایم.

وی مشارکت ۱۰۰ هزار پاسدار و بسیجی در صحنه نبرد با کرونا و سازماندهی و بسیج امکانات و ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری در بخش های مختلف بهداشتی، درمانی و پزشکی سپاه و بسیج را از افتخارات این نهاد در تاریخ خدمت به مردم و میهن اسلامی توصیف و تصریح کرد: معاونت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و قرارگاه پدافند زیستی سپاه با رصد و پایش و مدیریت اقدامات و فعالیت‌های سازمان بهداری رزم، دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله (عج)، بیمارستان ها و مراکز درمانی و بهداشتی خرد و کلان و بسیج جامعه پزشکی و انطباق سازی آنها با سیاست ها، الزامات و درخواست های اعلام شده توسط ستاد ملی مبارزه با کرونا، در تلاش است تا دغدغه و نگرانی های موجود در این زمینه را مرتفع و به مردم عزیز اطمینان دهد با همکاری آنها به زودی شاهد کنترل و قطع زنجیره اتصال این پدیده زیستی شویم.

مسئول روابط عمومی کل سپاه همچنین شکل‌گیری اقدامات و ظرفیت‌های مقتضی را برای بررسی قوانین و احتمالات وقوع تهاجمات بیولوژیک و در عین حال ایجاد آمادگی های لازم در حوزه دفاع بیولوژیک را از اقدامات مهم و جاری مجموعه‌های اطلاعات، عملیات و نیز بخش‌های تحقیقات و علوم پزشکی سپاه دانست و تاکید کرد:همراهی و همکاری مردم ، نقش محوری و سرنوشت‌ساز در شکست این بیماری  دارد و توجه آنها به توصیه‌ها و هشدارهای اعلام شده از جمله «ماندن در خانه» می تواند شیب صعودی مبتلایان را نزولی و در مسیر رسیدن به وضعیت عادی قرار دهد.

سردار شریف حضور فداکارانه و ایثارگرانه اقشار مختلف مردم به ویژه جوانان در همراهی و کمک به کادر پزشکی، درمانی و خدماتی مبارزه با ویروس کرونا را معنادار و برخاسته از باورهای دینی و نوع دوستی ایرانیان قلمداد کرد و گفت: با کارشناسی های به عمل آمده توسط معاونت نیروی انسانی سپاه در حال ارائه پیشنهاد احتساب زمان فعالیت مشمولین فعال در صحنه پیشگیری و مقابله با کرونا به عنوان بخشی از خدمت سربازی به مراجع بالادستی هستیم که انشاالله با تصویب و ابلاغ آن از روحیه جهادی و احساس مسئولیت و نقش پذیری آنها در این مدت قدردانی شود. این دسته از افراد تحت دستورالعملهایی که تدوین، تصویب و به ابلاغ خواهد رسید، پس از شناسایی و انجام آموزش های لازم فشرده به زنجیره مدافعان سلامت کشور افزوده شده و تحت نظارت سپاه و سایر سازمان های نیروهای مسلح به فعالیت خواهند پرداخت.

رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا توسط ارتش

همچنین به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم سعید عسگری امروز (یک شنبه ۲۵ اسفند) در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: از زمانی که ویروس منحوس کرونا در کشور مشخص شد ارتش قرارگاه پدافند زیستی خود را تشکیل داد. پس از آنکه فرمان مقام معظم رهبری به ستاد کل نیروهای مسلح صادر شد به دنبال آن در روز جمعه قرارگاه امام رضا(علیه السلام)  در این ستاد کل تشکیل و دستورات لازم صادر شده است. امروز در راستای منویات مقام معظم رهبری رزمایش پیشگیری و پایش شیوع کرونا تحت کنترل قرارگاه پدافند زیستی ارتش با محوریت نیروی زمینی قهرمان برگزار خواهد شد.

عسگری همچنین گفت: هدف از برگزاری این رزمایش نشان دادن توان نیروی مردمی ارتش به مردم است، از طرفی در این رزمایش به توان تجهیزاتی، نیروی انسانی و توانمندی بخش آموزش ارتش توجه شده تا خیال مردم را راحت کنیم که در پادگان ارتش سراسر کشور مدیران و نظامیان هرچه در توان دارند پای کار خواهند آورد.

وی افزود: در ارتش جمهوری اسلامی یگان های جنگ نوین داریم که برای چنین روزی آموزش دیده‌اند و از یکم اسفند چندین نوبت نسبت به گندزدایی معابر اقدام کردیم و بیمارستان ارتش پذیرای بیماران بوده است. امروز نیز توانمندی خود را به نمایش خواهیم گذاشت و اگر نیاز باشد نیروی زمینی و تیپ ۲۳۰ در خدمت ستاد بحران استان خواهد بود.

وزارت دفاع تا برقراری آرامش و کنترل شیوع کرونا در کنار مردم خواهد ماند

هم‌چنین به گزارش روابط عمومی وزارت دفاع، حجت الاسلام و المسلمین سید ضیاء الدین آقاجانپور با ذکر حدیثی از رسول اکرم (ص) مبنی بر اینکه «ارزش کسانی که برای محافظت از مردم و جامعه زحمت می‌کشند، از دنیا و از هر آنچه که در آن است بالاتر است» گفت: کارکنان سازمان صنایع دفاع و بخش‌هایی که در راه مبارزه با ویروس کرونا با عشق و علاقه مشغول به فعالیت شبانه‌روزی هستند، کارشان به عنوان یک حسنه و یک عمل صالح نوشته خواهد شد و بنا به فرمایش رسول اکرم (ص) هیچ چیز ارزشش بالاتر ازاین نیست که ما بتوانیم از مردم و ملّتمان مراقبت بکنیم.

وی با بیان اینکه صنایع دفاعی همچون دوران دفاع مقدس  امروز هم در سنگری دیگر مجاهدانه در تلاش است، تصریح کرد: این سازمان در این شرایط که نیاز مردم به محصولات بهداشتی بیش از گذشته است با روحیه جهادی و بسیجی برای خدمت رسانی به مردم وارد عرصه شده و از هیچ کوششی فروگذار نکرده است.

حجت الاسلام آقاجانپور در بازدید از خطوط تولید مواد ضد عفونی با ابراز خرسندی از تولید روزانه بیش از ۱۰۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی اظهار داشت: وزارت دفاع تا برقراری آرامش و کنترل کامل ویروس کرونا در کنار مردم خواهد بود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی وزارت دفاع همچنین در بازدید از خطوط تولید ماسک های فیلتردار گفت: این ماسک‌ها در دو مدل N۹۵ و ۷۵۰ طراحی و با تولیدروزانه  ۳۰ هزار ماسک در اختیار دستگاه های مسئول قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه کارکنان صنعت دفاعی همواره آماده خدمت رسانی به هموطنان عزیز هستند، افزود: نیروهای مسلح مکتبی، ارزشی، متعهد و مخلص نیروهای مسلح در همه آوردگاه‌های حساس اجتماعی در کنار مردم بوده و خواهند بود.

حجت الاسلام و المسلمین آقاجانپور افزود: امروز عملکرد وزارت دفاع مصداق عینی مدیریت جهادی است که این مدیریت تحت فرماندهی  ولی امر مسلمین حضرت امام خامنه ای محقق و به بلوغ رسیده است.
رییس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع با بیان اینکه نیروهای مسلح همواره از مردم و برای مردم بوده اند، ادامه داد:  یروهای مسلحِ ولایی و انقلابی به عنوان پیشانی خط مبارزه در هر جبهه ای، در راه اعتلای وطن، عزت و سربلندی میهن عزیزمان جانفشانی می‌کنند تا کشور از هرگزندی مصون بماند.

وی با اشاره به تشکیل قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: با استقاده از ظرفیت و توانمندی‌های غنی نیروهای مسلح، هر چه زودتر شاهد قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و بازگشت آرامش کامل به جامعه خواهیم بود که این مهم نیازمند همکاری مردم شریف ایران اسلامی است.

۲۱۷۲۱۵

کد خبر 1365214

برچسب‌ها