توزیع ۱۶۵۰ تُن میوه شب عید در کردستان/ ذخیره‌سازی ۱۳۹ تُن گوشت

رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: یک‌هزار و ۶۵۰ تُن میوه شب عید در این استان توزیع خواهد شد که از این میزان حدود یک‌هزار و ۱۰۰ تُن مربوط به پرتقال و ۶۱۰ تُن مربوط به سیب است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از سنندج، شهریار حنیفی با بیان اینکه یک‌هزار و ۶۵۰ تُن میوه شب عید در این استان توزیع خواهد شد، اظهار داشت: توزیع این میوه‌ها از روز شنبه ۲۴ اسفندماه آغاز شده که از این میزان حدود یک‌هزار و ۱۰۰ تُن مربوط به پرتقال و ۶۱۰ تُن مربوط به سیب است.
وی با تأکید بر اینکه تعداد ۹۶ مرکز جهت عرضه میوه‌های شب عید به مردم درنظر گرفته شده است، در پاسخ به اینکه آیا تمهیداتی جهت توزیع میوه اینترنتی برای کردستانی‌ها درنظر گرفته‌اید یا خیر؟ پاسخ داد: فروش اینترنتی نداریم، اما تمهیداتی اندیشیده شده تا به سبب شیوع ویروس کرونا، مردم در صف معطل نمانند و توزیع به نحو مناسبی صورت گیرد.
رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان با بیان اینکه ۱۳۹ تُن گوشت در سردخانه‌های استان کردستان ذخیره‌سازی شده است، تصریح کرد: ۴۰ تُن از این گوشت به فروش رسیده و ۸۰ تُن آن نیز هم‌اکنون درحال توزیع بوده که با توجه به نوع این گوشت‌ها، قیمت عرضه آن‌ها بالغ‌بر کیلویی ۴۰ هزار تومان و ۴۳ هزار تومان است.
حنیفی در پایان با بیان اینکه مرغ در استان کردستان ارزان و نیاز به توزیع تنظیم بازاری ندارد، تاکید کرد: به‌منظور حمایت از مرغ‌داران کردستانی اقدام به خریداری مرغ از آن‌ها کرده‌ایم تا شاهد ضرر و زیانشان نباشیم.

۴۶

کد خبر 1366261

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =