دیدگاه کاربران خبرآنلاین درباره تاثیر شیوع کرونا روی بازار/ تا اجاره‌ها غیرمنطقی است، فروشنده‌ها دوام نمی‌آورند

کاربران خبرآنلاین، دیدگاه خود را درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا روی بازار شب عید عنوان کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شیوع کرونا، وضعیت کسب‌وکار در جهان و البته ایران را با تغییراتی جدی مواجه کرده است. کاهش مشتریان حضوری، تلاش برای کاهش خریدهای غیرضروری در آستانه نوروز و البته عدم حضور در بازار کالاهایی که پیش‌تر در آستانه نوروز داغ می‌شد، از جمله این تغییرات است.

در این خصوص در نظرسنجی‌ای که در خبرگزاری خبرآنلاین تحت عنوان «کرونا بر کسب‌وکار شما چه تاثیری را به جا گذاشته است؟ » منتشر شد، کاربران خبرآنلاین دیدگاه‌های خود را مطرح کردند. یکی از کاربران خبرآنلاین نوشت: «بازار موبایل پرنده پر نمی‌زنه، بیچاره شدیم. »

کاربر دیگری عنوان کرد: «غیر از بازار ماسک، دستکش، زنجبیل، لیمو، سیر، سیاه دانه، عسل، الکل و وایتکس که سودآور شده، بر بقیه بازارها اثر منفی  گذاشته است. »

یکی از کاربران تصریح کرد: «تا اجاره مغازه غیرمنطقی بالا باشد و سایه مالیات بالای سر بازار کساد باشد، هیچ فروشنده‌ای با سود ۵۰درصدی هم دوام نخواهد آورد. دلیل اقبال سایت‌های فروش اینترنتی هم همین است. اولین قدم، عدم حمایت دولت از قیمت غیرعادی ملک است، ولی چون منفعت دولت در افزایش قیمت ارز و ملک است، همیشه از آن حمایت می کند که نتیجه‌اش، خراب‌تر شدن اقتصاد مملکت است. تا اجاره مغازه غیرمنطقی بالا باشد و سایه مالیات بالای سر بازار کساد باشد، هیچ فروشنده‌ای با سود ۵۰درصدی هم دوام نخواهد آورد. دلیل اقبال سایت‌های فروش اینترنتی هم همین است. اولین قدم، عدم حمایت دولت از قیمت غیرعادی ملک است. »

کاربری متذکر شد: «ما تولیدکننده لوازم بسته‌بندی شیرین و شکلات و عسل هستیم و فروش ما اکثرا غیرحضوری هست، اما کاهش حداقل ۵۰ درصدی در فروش را شاهد بودیم و پیش‌بینی میکنم تا اواخر اسفند کاهش ۸۰ درصدی فروش داشته باشیم. »

یکی از کاربران خبرآنلاین نوشت: «امسال که کلا نیمه دوم بازار خراب بود، همه امیدمون شب عید بود که هر روز از دی‌ماه یه داستانی پیش می‌اومد و فروش‌مون رو یک دهم کرده بود. الانم که کرونا پیش اومده. تمام سرمایه‌مون رو پارچه کرده بودیم برای مانتو، اینم که کلا خوابید. خدا خودش به دادمون برسه. »

کاربری عنوان کرد: «والا الان کسی اصلا مبل نمی‌خره. یافت آباد و بازار مبل پرنده پر نمی‌زنه. دلاوران هم همین طور. »

۲۲۳۲۲۵

کد خبر 1366985

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =