۶۳۰۰ بسته بهداشتی در بین نیازمندان استان توزیع شد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان گفت: در راستای اجرای ویژه‌برنامه آستان مهربانی و باهدف کمک به اقشار نیازمند، بالغ‌بر 6300 بسته شامل اقلام ضدعفونی و بهداشتی به همت هیئت‌امنای بقاع متبرکه استان سمنان تهیه و توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین اسماعیل تدینی اظهار کرد: با توجه به رویکرد جدید سازمان مبنی بر تقویت کارکردهای اجتماعی و خیریه و کاهش آسیب‌های اجتماعی، و خدمت‌رسانی و کمک به اقشار بی‌بضاعت، کم‌بضاعت و محرومان و همچنین بر اساس رسالت ذاتی سازمان مبنی بر اجرای نیات واقفین خیراندیش اجرای برنامه دست‌های مهربانی امسال پیش از آغاز سال جدید جهت اجرا به ادارات اجرایی و هیئت‌امنای بقاع متبرکه ابلاغ شد.

وی افزود: با توجه به شیوع کرونا ویروس لزوم رعایت بهداشت شخصی توسط افراد، پس از ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی برنامه آستان مهربانی، به همت هیئت‌امنای بقاع متبرکه استان و با استفاده از ظرفیت موقوفات، بقاع متبرکه و ظرفیت‌های مردمی علی‌الخصوص هیئت امناء، خیرین، متولیان و تشکل‌ها و مؤسسات نسبت به تهیه و آماده‌سازی پک‌های بهداشتی و توزیع بین اقشار نیازمند اقدام شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سمنان تصریح کرد: از ابتدای اعلام شیوع کرونا ویروس در کشور و استان، این اداره کل در هماهنگی کامل با ستاد مبارزه با کرونای استان بوده و نسبت به لغو کلیه برنامه‌ها و تجمعات در بقاع متبرکه و اماکن مذهبی سطح استان اقدام نمودیم.

وی با اشاره به اینکه بقاع متبرکه استان به‌صورت مستمر شستشو و ضدعفونی می‌شده گفت: در حال حاضر نیز بر اساس تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا تا اطلاع ثانوی بقاع متبرکه و اماکن مذهبی استان تعطیل می‌باشند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین تدینی در ادامه بابیان اینکه بهترین شیوه جلوگیری از شیوع این ویروس، قطع زنجیره انتقال است خاطرنشان کرد: لازم است همه ما بر اساس توصیه‌های وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، در خانه‌ها بمانیم و بدین طریق جلوی پخش شدن این ویروس در جامعه را بگیریم.

46

کد خبر 1367895

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =