دستور معاون اول رئیس جمهور به مسوولان برای غافل نشدن از وضعیت مناطق سیل زده

ایرنا نوشت: معاون اول رییس جمهوری اظهار داشت: همه مسوولان اجرایی، محلی و ملی، همه خیرین و نیکوکاران و نهادهای مدنی از آسیب دیدگان سیل غفلت نکنند.

امروز (سه‌شنبه) در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توئیتر، افزود: حساسیت نسبت به مساله سیل دیروز و هموطنان سیل زده را به خصوص در هرمزگان، جنوب کرمان و بخش‌هایی از سیستان و بلوچستان از یاد نبریم.

جهانگیری تاکید کرد: مثل رخداد سیل نوروز پارسال همه مسوولان اجرایی، محلی و ملی، همه خیرین و نیکوکاران و همه نهادهای مدنی از آسیب دیدگان این حادثه غفلت نکنند.

«میثم جعفرزاده» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا درباره آخرین وضعیت شبکه‌های آب و برق در مناطق سیل‌زده در استان‌های هرمزگان، بوشهر، کرمان، فارس و سیستان و بلوچستان گفت: سیل در استان هرمزگان به شبکه برق در ۱۲۵ روستا آسیب زده بود که منجر به قطع برق شده بود.  اکنون برق ۱۱۵ روستا با برطرف شدن مشکلات وارد مدار شده و تنها ۱۰ روستا باقی مانده که تا ۲۴ ساعت آینده وضعیت آنها نیز مشخص خواهد شد.

مدیرکل دفتر مدیریت بحران وزارت نیرو ادامه داد: شبکه آبفای ۲۴ روستای این استان نیز خسارت دید که مشکل ۱۷ روستا برطرف شده و هفت روستا نیز به دلیل آسیب مسیرهای موصلاتی با قدری تاخیر کار رسیدگی انجام خواهد شد.

وی ادامه داد: ۱۳۵ روستا در استان کرمان دچار قطع برق شده است که اکنون حدود یکصد روستا دارای برق شده‌اند و ۳۵ روستا باقی مانده که با فروکش کردن سیلاب کار امدادرسانی سرعت خواهد گرفت.  تعدادی از دکل‌های برق دچار شکستگی شده که به دلیل شرایط سیلابی کار جایگزینی به کندی در جریان است.

کد خبر 1368610

برچسب‌ها