انتقاد رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از کامل نشدن دوران نقاهت بیماران کرونا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از کامل نشدن دوران نقاهت بیماران کرونا انتقاد کرد و گفت: ما نیازمند همراهی ارگان‌هایی مانند نیروی انتظامی در کنترل تنش‌های بیمارستانی هستیم.

به گزارش خبرآنلاین از قم ؛ محمدرضا قدیر امروز در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم که در استانداری قم برگزار شد، به ارائه گزارشی از وضعیت بستری و درمان بیماران کرونایی پرداخت و اظهار داشت: ما نیازمند همراهی ارگان‌هایی مانند نیروی انتظامی در کنترل تنش‌های بیمارستانی هستیم.

وی از ارائه خدمات به بیماران بهبودیافته در مجتمع یاران المهدی (عج) در جمکران خبر داد و افزود: دوره درمان هر بیمار ۱۴ روز بوده و باید به‌طور کامل این دوران را سپری کنند اما متأسفانه ما با بعضی از بیماران و همراهان دچار مشکل شده که نیازمند ورود دستگاه‌های قضایی هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم حضور بیماران را در نقاهتگاه الزامی دانست و تصریح کرد: بسیاری از بیماران برای سپری کردن این دوره در نقاهتگاه مخالفت می‌کنند؛ درصورتی‌که برای کنترل انتقال این ویروس باید دوره ۱۴ روزه درمان و نقاهت به‌صورت کامل سپری شود.

وی از قرنطینه بسیاری از بیماران در خانه خبر داد و خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌هایی که با پزشکان سطح شهر انجام‌شده بسیاری از بیماران در خانه قرنطینه شده و دوران درمان خود را خارج از بیمارستان سپری می‌کنند.

قدیر ادامه داد: تمام پایگاه‌های سلامت سطح شهر در حال ارائه خدمات به شهروندان بوده و مطالبات بخش خصوصی تا آخر بهمن‌ماه نیز تسویه‌حساب شده و انجام اقدامات پیشگیرانه در اولویت قرارگرفته است.

وی کاهش بستری بیماران در بیمارستان‌ها را خبری خوب دانست و گفت: تیم درمانی استان قم با تمام قوا در حال اجرای تمام پروتکل‌های ابلاغی از طرف وزارت خانه بوده و خوشبختانه روند بستری بیماران در بیمارستان‌ها کاهش پیداکرده است.

۴۶

کد خبر 1368676

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =