دی ماه سال گذشته یکی از روزنامه های پر تیراژ کشور تیتری زد مبنی بر این که فعالیت شرکت های هرمی در کشور قانونی شد .تاثیر این تیتر بر رشد شبکه های هرمی در کشور بسیار قابل توجه بوده است .

 

دی ماه سال گذشته یکی از روزنامه های پر تیراژ کشور تیتری زد مبنی بر این که فعالیت شرکت های هرمی در کشور قانونی شد این تیتر باعث شد تا شرکت های هرمی با سو استفاده از این مطلب که به نوعی برداشت نادرست از آئین نامه شرکتهای بازاریابی وزارت بازرگانی بود که بازاریابی شبکه ای را مجاز شمرده بود

تاثیر این تیتر بر رشد شبکه های هرمی در کشور بسیار قابل توجه بوده است   بر اساس مستندات بدست آمده از آمار ورود افراد به این شبکه ی هرمی که به محض انتشار این تیتر، آمار ورود افراد در مجموعه های ایران حدود 2برابر افزایش یافته است .

و گویا :.در تمام عملیاتهایی که در راستای انهدام دفاتر شرکتهای هرمی انجام شده است، مشاهده شده که در بیش از 600دفتر هرمی تیتر این روزنامه بصورت قاب شده و یا در کاتالوگ هایشان موجود بوده است و از این تیتر به عنوان تایید قانونی بودن کارشان استفاده می کردند .

متاسفانه این روش هنوز هم در دفاتر هرمی به منظور اغفال افراد شهرستانی انجام می شود در نمودار زیر وضعیت جذب افراد به شرکت های هرمی بعد از این تیتر بررسی شده است که همانطور که می بینید رشد جذب افراد بعد از این تیتر به حدود دو برابر رسیده است .

 

 نمودار  شرکت های هرمی

42

کد خبر 136899

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =