اخاذی جوانی  از دوستش که به او اعتماد کرده بود با تهدید به انتشار رازهای خصوصی

میزان نوشت: جانشین پلیس فتا پایتخت از دستگیری مردی خبر داد که با سوءاستفاده از اعتماد همکارش از وی اخاذی می‌کرد.

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" جانشین پلیس فتا پایتخت گفت: پانزدهم اسفند ماه سال گذشته مردی ۳۷ ساله ساکن تهران حوالی شهرک غرب با ارائه شکایتی از دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای (ناحیه ۳۱ تهران) به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد مدتی است یکی از دوستانم در شبکه اجتماعی واتس آپ وی را تهدید و خواستار مبالغی وجوه نقد می‌باشد.

جانشین پلیس فتا با بیان اینکه شاکی در ادامه اظهارات خود یکی از همکاران خود را به عنوان متهم پرونده معرفی کرد، بیان داشت: شاکی اظهار کرد، با یکی از همکارانم مردی ۳۰ ساله به علت نوع شغل و اینکه در یک مکان مشغول به کار بودیم باب دوستمان آغاز شد با گذشت زمان دوستی مان عمیق‌تر شد و دیگر به طور کامل به وی اعتماد داشتیم و حتی در مورد بعضی از مسائل خصوصی زندگی ام با وی صحبت و مشاوره می‌کردم. این دوستی و اعتمادم تا جایی پیش رفت که حتی گوشی ام را در اختیارش قرار می‌دادم.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شاکی گفت، پس از گذشت مدتی دوستم من را تهدید کرد که اگر مبالغی به حسابش واریز نکنم، گفتگو هایمان را در اختیار همسر و خانواده ام قرار می‌هد. بناچار به دفعات مختلف مبالغ خواسته شده را به حسابش واریز کردم تا از فروپاشی کیان خانواده ام و سوء تفاهم‌ها ایجادی جلوگیری کنم.

وی ابراز داشت: شاکی اظهار کرد، اکنون همکارم پا را فراتر گذاشته و اعلام کرده است که تصاویر و فیلم‌های گوشی ام را در فضای مجازی منتشر خواهد کرد و در خواست مبالغ بیشتری کرده است. متاسفانه گویا در مقطعی از زمان که گوشی ام را در اختیارش قرار داده بودم تصاویر و فیلم‌های ضبط شده در گوشی ام را کپی کرده است. با ادامه مزاحمت‌های همکار و جلوگیری از انتشار تصاویر و پایان یافتن به این اخاذی‌ها تصمیم به طرح شکایت گرفتم.

جانشین پلیس فتا عنوان کرد: در تحقیقات پلیسی صحت اظهارات شاکی تایید و با شناسایی مخفیگاه متهم در حوالی میدان آزادی، نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

سرهنگ معظمی با بیان دستگیری متهم در مخفیگاهش، ادامه داد: متهم در بازجوئی اولیه به جرم ارتکابی اعتراف و اظهار داشت هدفش از این کار کسب مال بوده است.

این مقام سایبری با اشاره به اینکه کاربران می‌توانند برای نگهداری از تصاویر شخصی و خانوادگی خود از تجهیزات ذخیره ساز جانبی استفاده کنند و آن را در جای امن نگهداری کنند، افزود: شهروندان دقت داشته باشند که اطلاعات و تصاویر خصوصی و خانوادگی خود را به هیچ وجه در شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی منتشر نکنند و حتی آن‌ها را در اختیار دوستان و نزدیکان خود قرار ندهند.

۲۳۵۲۳۱

کد خبر 1369404

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =