شمار مبتلایان کرونا در خراسان شمالی به ۲۸۰ نفر رسید

ایرنا نوشت ؛ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان تا ظهر جمعه، هشتم فروردین، با ۲۱ نفر افزایش نسبت به دیروز به ۲۸۰ نفر و تعداد فوتی‌ها نیز با جان باختن ۳ نفر دیگر به ۲۷ نفر رسید.

دکتر سیداحمد هاشمی اظهار داشت: از این مبتلایان شهرستان بجنورد ۱۴۹ نفر، اسفراین ۵۱ نفر، شیروان ۲۱ نفر، مانه و سملقان ۱۷ نفر، جاجرم ۱۳ نفر، فاروج ۱۳ نفر، گرمه ۱۰ نفر و راز و جرگلان ۷ نفر را به خود اختصاص داده اند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۶۷ نفر از مبتلایان به این بیماری بهبود یافته و از مراکز درمانی مرخص شده اند و آزمایش ۳۸۳ نفر از موارد مشکوک نیز منفی گزارش شده است.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۱۴۱ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در استان بستری هستند، افزود: تاکنون بیش از ۱۸۴ هزار نفر در مبادی ورودی استان مورد تب سنجی و غربالگری قرار گرفته اند.  

دکتر هاشمی برای چندمین بار بر ضرورت خانه نشینی شهروندان تاکید کرد و افزود: انجام دید و بازدیدهای نوروزی می تواند باعث گسترش شدید ویروس کرونا شود و قرنطینه خانگی و پرهیز از مسافرت موثرترین راه برای قطع کردن زنجیره انتقال این ویروس است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: رعایت مسائل بهداشتی و شست و شوی مکرر دست، عدم تماس با بیماران، پرهیز از دست زدن به سر و صورت بخصوص به ناحیه چشم، بینی و دهان ضروری است.

تا ظهر روز پنجشنبه - دیروز- شمار مبتلایان کووید ۱۹ در خراسان شمالی ۲۵۹ نفر و آمار جان باختگان ۲۴ نفر بود.

48

کد خبر 1369753

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =