شهرستان دیلم در پویش مردمی پیشگیری از کرونا پیشتاز است

ایرنا نوشت ؛ سرپرست فرمانداری دیلم استان بوشهر گفت: مردم این شهرستان در پویش‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا یکی از مناطق فعال و پیشتاز استان بوشهر است و همگی دست در دست هم در مقابله با این بیماری بسیج شدند.

احمد دشتی  از بدو شیوع بیماری کرونا در کشور،  گروه‌ها و پویش‌های مردمی شهرستان آمادگی خود را برای همکاری در مبارزه با این بیماری اعلام کردند که  قابل تقدیر است.

 وی با اشاره به اینکه مردم وظیفه شناس دیلم در کنار خدمتگزاران برای پیشگیری از این بیماری همکاری و دست به کار شدند، گفت: مساعدت‌های مالی انجمن‌های خیرین، توزیع بسته‌های حمایتی، ضدعفونی کردن شهر وروستا، بازرسی مبادی ورودی‌های شهر، دایرشدن کارگاه‌های تولیدی ماسک، دستکش و لباس بیمارستانی بخشی از احساس و تکلیف اقشار و گروه‌های مختلف مردم شهرستان در شرایط بحرانی کنونی است.

وی بیان کرد: معتمدین، پزشکان، نخبگان جامعه، هیات‌های مذهبی، هنرمندان، ورزشکاران و رسانه‌ها در کنار مسئولان مردم را نسبت به  رعایت موازین بهداشتی برای پیشگیری از این ویروس و ماندن در منزل برای عبور از این بحران تشویق و ترغیب کنند.

 مسئول هیات امام حسن مجتبی ( ع) دیلم گفت: این هیات همگام با سایر گروه‌های جهادی در کشور به منظور پیشگیری و مقابله با کرونا ورود و در زمینه تامین اقلام بهداشتی نظیر دستکش یکبار مصرف در وهله اول  اقدام به تولید کرد.

محمد پاژخ زاده افزود: باتوجه به نیاز بیمارستان شهرستان، بانوان هیاتی عملیات تولید و تهیه لباس ایزوله بهداشتی نظیر گان، شلوار، کلاه جراح و پرستار، ساق دست و کلاه یکبار مصرف را آغاز کردند.

وی اظهارداشت: تاکنون بیش از ۱۵۰ عدد لباس ایزوله بیمارستانی تولید و توزیع شده‌است.

 پاژخ زاده گفت: توزیع مواد شوینده و ضدعفونی به خانواده‌های نیازمند از دیگر برنامه‌های هیات برای مقابله با  بیماری کرونا در سطح شهرستان است.

شهرستان دیلم در شمال استان بوشهر واقع است

۴۶

کد خبر 1370375

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =